Trzecie miejsce w plebiscycie Radia Kraków dla sekcji judo TS Wisła Krakow. Biała Gwiazda wróciła z tarczą z mistrzostw juniorów młodszych - zdobywając 4 medale. Wiślacy otrzymali 7% głosów.

Na drugim miejscu znalazła się Katarzyna Niewiadoma. Wychowanka Krakusa Swoszowice zaliczyła kolejny fantastyczny start i zdobyła medal Igrzysk Europejskich. Nasza kolarka szosowa w Baku zdobyła srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego. To zapewniło jej 40% głosów.

11 037 kibiców oglądało mecz piłki ręcznej Polska - Dania w Tauron Arenie Kraków. To rekord Polski! Mimo przegranej, nasi kibice wspaniale dopingowali biało-czerwonych i zdaniem 53% głosujących, zasłużyli na tytuł Sportowca Tygodnia.

Takie były nasze nominacje:

Katarzyna Niewiadoma - wychowanka Krakusa Swoszowice zaliczyła kolejny fantastyczny start. Po zeszłotygoniowej wygranej w wyścigu Euskal Emakumeen Bira 2015, pięciodniowej imprezie pierwszej kategorii rozgrywanej na drogach Kraju Basków, tym razem zdobyła medal Igrzysk Europejskich. Nasza kolarka szosowa w Baku zdobyła srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego.

Publiczność w Tauron Arenie Kraków - Mimo że to było spotkanie towarzyskie, kibice piłki ręcznej nie zawiedli. Mecz Polaków z reprezentacją Dani oglądało 11 037 kibiców, co jest nowym rekordem Polski. Dotychczasowy rekord wynosił 10 500 widzów i został ustanowiony w 2012 roku podczas spotkania Polska - Niemcy w Ergo Arenie.

Sekcja judo TS Wisła Krakow - Biała Gwiazda wraca z tarczą z mistrzostw juniorów młodszych - zdobywając 4 medale. Złoty medal zdobyła Nikola Szlachta w kategorii -40 kg, srebrny krążek wywalczyła jej siostra Paulina Szlachta -44 kg. Brązowe medale dorzucili: Aleksandra Bień (70 kg) i Paweł Tylek (50 kg). Miejmy nadzieję, że w Krakowie rosną przyszłe gwiazdy judo.