Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Smocze łodzie na Wiśle. ZDJĘCIA

  • Sport
  • date_range Środa, 2013.05.15 16:15 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:22 )
Sportowa inauguracja XIII Festiwalu Nauki

Smocze regaty
1 2 osad, każda składająca się z 21 zawodników, rywalizowało w środę na Wiśle w wyścigach smoczych łodzi. Każda z osad reprezentowała inna krakowską wyższą uczelnię.

W ten sposób bardzo namacalnie zaakcentowane zostało główne hasło tegorocznego, XIII Festiwalu Nauki: "Oblicza wody". Gospodarzem i koordynatorem tegorocznego Festiwalu jest Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. I reprezentanci tej właśnie uczelni byli najlepsi w rywalizacji.

W finale pokonali uchodzących za faworytów studentów AWF i AGH. Powszechnie spodziewano się bowiem, że to między nimi rozstrzygnie się walka o prymat. We wszystkich rozgrywanych do tej pory regatach smoczych łodzi pod Wawelem triumfowali studenci AGH, a ich rywale zapowiadali walkę o przełamanie tej hegemonii.

Jak widać raz jeszcze potwierdziło się prawda, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Środowe zmagania były wstępem do planowanych na 12-16 czerwca oficjalnych IV Międzyuczelnianych Wyścigów Smoczych Łodzi. A rozstrzygnięcia, jakich byliśmy świadkami, na pewno jedynie zaostrzą rywalizację i (oby) sprowokują do nie tylko okazjonalnych, wspólnych treningów.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię