Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Siatkarki z Muszyny wracają na parkiet. FILM

  • Sport
  • date_range Piątek, 2012.09.28 13:45 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:55 )
Już za tydzień początek nowego sezonu kobiecej siatkówki. W gronie drużyn walczących o tytuł Mistrzyń Polski będzie Bank BPS Muszynianka Fakro. Zespół z Muszyny zagra także po raz kolejny w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzyń.


W kobiecej siatkówce wiele się zmienia. Ekstraklasa siatkarek od sezonu 2012/13 nazywa się ORLEN Liga. Ale nie zmienia to aspiracji zespołu z Muszyny.

Drużyna spod polsko-słowackiej granicy znów walczyć będzie o złoty medal w ligowych rozgrywkach i awans do jak najdalszej fazy rozgrywek w europejskich pucharach. Dla Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna (w finale play off 2011/12 zespół ten przegrał z Atomem Treflem Sopot)  ten sezon będzie już dziesiątym w ekstraklasie. Wicemistrzynie Polski w kobiecej siatkówce zrobią wszystko, by odzyskać utraconą mistrzowską koronę.

Zanim jednak pierwsze mecze ligowe, klub przygotował atrakcję dla muszyńskich kibiców. W sobotnie popołudnie w hali w Muszynie odbędzie się prezentacja drużyny połączona z kontrolnym meczem z zespołem VK Agel Prostejov. Czeszki to ciekawa drużyna, także występująca w Lidze Mistrzyń.

Przed meczem przedstawione zostaną zawodniczki i sztab szkoleniowy. Później nastąpi przerwa, a dla kibiców przygotowano konkursy z nagrodami, będzie też wiele innych atrakcji. Początek w sobotę o godz. 17.00. Po meczu będzie można spotkać się z zawodniczkami, zrobić wspólne zdjęcie, porozmawiać czy zdobyć autograf. Warto zajrzeć, zwłaszcza, że w składzie pojawiło się kilka nowych zawodniczek: Paulina Maj, Eleonora Dziękiewicz, Anna Kaczmar, Valentina Serena, Helene Rousseaux i Sanja Popović, a do składu wróciły Dominika Sieradzan i kapitan drużyny Aleksandra Jagieło.

 Marek Solecki/RKWyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię