Andrzej Kaiser zwycięzcą w 1.Wyszehradzkim Rajdzie Kolarskim. Pierwszy przejechał metę po pokonaniu wyczerpującej trasy 533 kilometrów z Budapesztu do Krakowa.

Kolarze wystartowali wczoraj popołudniu w Budapeszcie. Przez całą noc jechali przez Czechy i Słowację, by dzisiaj rano osiągnąć metę w Krakowie.

Czwórkę polskich kolarzy prowadził szosowy mistrz Polski z 1996 roku Dariusz Wojciechowski. Nasza ekipa wystartowała aż 36 minut za Węgrami, ale z minuty na minutę odrabiali straty. Ich średnia szybkość dochodziła do 42 km/godz. Jako pierwszy na mecie pojawił się Andrzej Kaiser.

Andrzej Kaiser to czołowy zawodnik MTB w Polsce specjalizujący się w wyścigach długodystansowych: klasycznych maratonach oraz imprezach etapowych. Mistrz Polski w maratonie MTB (2004), dwukrotny wicemistrz (2003,2006). Trzykrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Powerade MTB Marathon, dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Skandia Maraton.

Triumfatora oraz głownego organizatora -Czesława Langa zaprosil do mikrofonu Grzegorz Bernasik
[

Posłuchaj: 

]

Pomysłodawcą wyścigu jest Radosław Sikorski. Polityk podczas wczorajszej konferencji prasowej kończącej krakowski szczyt ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej przekonywał, że inicjatywa ma w sportowy sposób pokazywać współpracę Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Grzegorz Bernasik/RK