Za  uczestnikami Tour  de California  trzy etapy. Rafał Majka utrzymuje 2. miejsce w klasyfikacji generalnej
Łotysz Tom Skujins wygrał trzeci etap wyścigu . Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej utrzymał Rafał Majka. Liderem pozostał Kolumbijczyk Egan Bernal.
Etap z King City do Laguna Seca Recreation Area miał 197 kilometrów długości. W pierwszej ucieczce jechało trzech Amerykanów: Evan Huffman, Robin Carpenter (obaj z zespołu Rally Cycling) oraz Ian Garrison (Hagens Berman Axeon). Na dwóch lotnych finiszach triumfował Carpenter. Natomiast dwie górskie premie wygrał Huffman. Później od peletonu odjechali też jeszcze: Toms Skujins (Trek-Segafredo), Logan Owen (Education First) oraz Sean Bennett (Hagens Berman Axeon).
Triumfował Skujins. To dla Łotysza trzecie zwycięstwo etapowe w wyścigu dookoła Kalifornii. Poprzednie odniósł w latach 2015 i 2016. W 2017 roku Skujins wycofał się z rywalizacji z powodu poważnego upadku na zjeździe.
Bennett stracił do zwycięzcy trzy sekundy. Trzecią lokatę zajął Caleb Ewan. Piąty był Egan Bernal. Natomiast Rafał Majka został sklasyfikowany na 22. pozycji.

Czwartego dnia zmagań odbędzie się jazda indywidualna na czas licząca 34,7 kilometra.

Klasyfikacja generalna:

Miejsce    Zawodnik        Kraj              Grupa                        Czas
1.        Egan Bernal        Kolumbia        Sky                         12:09:08
2.        Rafał Majka        Polska        Bora-Hansgrohe        +0:25
3.        Adam Yates        Wielka Brytania        Mitchelton-Scott        +0:31
4.        Antwan Toelhoek        Holandia        LottoNL Jumbo        +0:40
5.        Kristijan Durasek        Chorwacja        UAE Team Amirates    +0:40
6.        Daniel Martinez        Kolumbia        Education First        +0:40