Wieczysta Kraków – Chrobry Głogów 2:1 (0:0) Bramki: 0:1 – 52' Tupaj, 1:1 – 74' Jakub Bąk, 2:1 – 86' Jakub Bąk.

Sensacja stała się faktem. Sen trwa nadal. Lider grupy zachodniej IV ligi małopolskiej, debiutujący na szczeblu centralnym rozgrywek o FORTUNA Puchar Polski, Wieczysta Kraków po meczu pełnym (spodziewanych) emocji wyeliminował z rozgrywek I-ligowa drużynę Chrobrego Głogów. Podopieczni Franciszka Smudy wygrali 2:1, choć przegrywali w tym meczu 0:1. Pierwszą niebezpieczną sytuację stworzyli goście, ale z ostrym strzałem van der Heidena poradził sobie Plewka. Ale kolejne „armaty” wytaczali w tych zawodach gospodarze. W 24' doskonałego dośrodkowania Burligi nie wykorzystuje Kumah. Pięć minut później instynktownie, nogą strzał Misaka broni bramkarz Chrobrego. Chwilę potem Kumah przegrywa pojedynek sam na sam z Dybowskim, a Peszko nie wykorzystał szansy na dobitkę. Wreszcie w doliczonym czasie gry w I połowie Majewski trafia z rzutu wolnego (niemal z połowy boiska) w poprzeczkę. W 52 minucie składną akcję pierwszoligowców zamienia na bramkę Paweł Tupaj. Osiem minut później trener Franciszek Smuda wprowadza w miejsce Łukasza Burligi Jakuba Bąka. To był strzał w „10”. 14 minut później właśnie Bąk doprowadza do wyrównania, po kapitalnej asyście Majewskiego. Pięć minut później jego uderzenia nie wykończył Peszko, ale mija kolejnych 5 minut i Bąk zachowuje zimną krwe w polu karnym rywala, wykorzystując katastrofalny błąd obrońców. W końcowych fragmentach spotkania oba zespoły miały jeszcze okazje do zmiany wyniku, ale ich nie wykorzystały.

Wieczysta Kraków: Plewka – Frańczak, Michalski, Jampich – Kumah, Gamrot (90+1. Guzik), Pietras, Burliga (60. Bąk) – Peszko (C), Mišák, Majewski.

Chrobry Głogów: Dybowski – Iwanowicz (żk), Michalec (żk)(C), Kolenc (czk), van der Heijden (46. Lebedyński), Ilków-Gołąb, Ziemann, Cywka, Dziąbek (63. Piła), Tupaj (63. Bochnak), Machaj (63. Turski).