Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Poznaliśmy trasę Karpackiego Wyścigu Kurierów.

29. sierpnia start w Połańcu, 31. sierpnia meta w Niedzicy. 26 ekip na licie startowej.

fot.T.Kwaśniak

Z Połańca w okolice Zamku w Niedzicy ma biec trasa Karpackiego Wyścigu Kurierów pamięci Wacława Felczaka. To jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu młodych zawodników do lat 23. 38. wyścig rozpocznie się 29 sierpnia w Połańcu, a zakończy 31 sierpnia w okolicach Zamku w Niedzicy - będzie składać się z prologu i trzech etapów ze startu wspólnego. Wyścig tradycyjnie odbywał się na terenie państw Grupy Wyszehradzkiej – Polski, Węgier i Słowacji. W 2021 r., z uwagi na pandemię COVID-19, zawodnicy – podobnie jak rok wcześniej - będą rywalizować tylko na drogach naszego kraju. Na liście startowej znalazło się już 26 ekip sportowych – wśród nich wszystkie wyszehradzkie reprezentacje, grupy kontynentalne oraz polskie kluby kolarskie. Organizatorzy spodziewają się, że w wyścigu wystartuje ok. 130 zawodników. Wyścig jest wpisany przez Międzynarodową Unię Kolarską do dorocznego kalendarza imprez europejskich z cyklu UCI Europe Tour. Hasło pomocnicze wyścigu brzmi: „Tu rodzą się gwiazdy!”.

I nie jest ono na wyrost, gdyż to podczas Karpackiego Wyścigu Kurierów koszulkę dla najlepszego górala zdobywał w 2010 r. Rafał Majka, z ogromnym powodzeniem startował w nim również w 2017 r. Słoweniec Tadej Pogacar, zwycięzca Tour de France 2020”
PAP/TK/RK

Źródło: PAP
Autor:
Tadeusz Kwaśniak

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię