Cracovia kiepsko radzi sobie w lidze (zaledwie 2 punkty w 6 ostatnich meczach), ale dzielnie walczy o obronę Pucharu Polski

W 14. minucie po rzucie rożnym Ivana Fiolica, piłkę zgrał głową Filip Piszczek, a Pelle van Amersfoort z trzech metrów, także głową, skierował ją do siatki.

W 21. minucie efektowną indywidualną akcją popisał się Fiolic, ale tym razem Paweł Sokół obronił uderzenie Chorwata z ostrego kąta.

Na początku drugiej odsłony piłkarze trenera Michała Probierza rozwiali nadzieje gospodarzy i przypieczętowali awans. Hasło do ataku dał w 53. minucie Jakub Kosecki, który rozegrał bardzo dobre spotkanie. Ograł na lewym skrzydle Mateusza Klichowicza oraz Jana Mudrę, ale z jego uderzeniem poradził sobie Sokół.

Golkiper drużyny z Chojnic skapitulował jednak w 56. i 58. minucie. Autorem drugiego trafienia był Daniel Pik (piłka odbiła się jeszcze od Martina Klabnika i zmyliła Sokoła), a niedługo później po akcji i podaniu Koseckiego oraz niezbyt zdecydowanej postawie defensorów gospodarzy van Amersfoort popisał się technicznym uderzeniem w długi róg i ustalił wynik.

Tymczasem z Pucharu Polski wyleciała Legia Warszawa, która w ostatnim meczu przegrała u siebie z Piastem Gliwice 1:2. Bramki dla zespołu z Gliwic zdobyli Jakub Świerczok w 8 minucie i Tiago Alves w 78. Gola dla Legii strzelił Rafael Lopes w 66. minucie były gracz Cracovii Rafael Lopes.

Oprócz Cracovii i Piasta w półfinale wystąpią Raków Częstochowa i Arka Gdynia.

Chojniczanka 1930 Chojnice - Cracovia Kraków 0:3 (0:1)

0:1 van Amersfoort (14), 0:2 Pik (56), 0:3 van Amersfoort (58)

Żółte kartki: Mikołajczak - Niemczycki.

Sędziował Łukasz Szczech z Warszawy.

Chojniczanka: Sokół – Mudra, Bartosiak, Klabnik, Grobelny – Napołow (58. Ryczkowski), Kona (58. Czajkowski), Ziętarski, Mikołajczak (70. Emche), Klichowicz (70. Pląskowski) – Skrzypczak (58. Nowak).

Cracovia: Niemczycki – Rapa, Szymonowicz, Rodin, Rocha (79. Ferraresso) – Kosecki (60. Strózik), Sadikovic, Fiolic (60. Dimun), van Amersfoort, Pik (60. Hanca) – Piszczek (71. Rivaldinho)