W rozegranym w Busku-Zdroju towarzyskim meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrała z izraelskim Hapoelem Beer Sheva 2:3. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Nemenja Takijaski, nowy nabytek:"Słoni”. 24-letni serbski obrońca ostatnio grał w Spartaku Subotica. W poprzednim sezonie serbskiej ekstraklasy zagrał w 34 spotkaniach, w których strzelił jednego gola. Nową postacią w Niecieczy jest także Adam Hlousek. 32-letni czeski obrońca związał się z klubem rocznym kontraktem zawierającym opcję przedłużenia o kolejny rok. Hloušek ostatnio występował w niemieckim 1.FC Kaiserslautern. Były zawodnik Legii Warszawa w poprzednim sezonie niemieckiej 3. Ligi zagrał w 26 spotkaniach, w których strzelił jednego gola. Klub z Niecieczy poinformował także o zmianie w sztabie trenerskim. Odchodzi Jarosław Kulczyk, pełniący funkcję trenera przygotowania motorycznego. Pracował w Bruk-Becie Termalice od 2020 roku. Kto go zastąpi - na razie nie wiadomo.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Hapoel Beer Szewa 2:3 (2:1) Bramki: 1:0 – 5' Nemanja Tekijaški, 1:1 – 18' Ramzi Safouri(k), 2:1 – 21' Michał Orzechowski, 2:2 – 60' Itamar Shviro, 2:3 – 86' Elton Acolatse

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: (I połowa) Loska - Grzybek, Biedrzycki, Tekijaški, Wasielewski, Wlazło, Pek, Orzechowski, Terpiłowski, Radwański, Czarnowski. (II połowa) Budziłek - Matuszewski, Klimek, Putiwcew, Janiak, Bezpalec, Bonecki, Pietraszkiewicz, Štefánik, Żyra, Śpiewak.

x x x

Puszcza Niepołomice grała w Zabrzu z Górnikiem i przegrała 0:3.

W Puszczy wystąpili Emile Thiakane (ostatnio Korona Kielce) oraz Joao Criciuma(ostatnio Olimpia Grudziądz). Z kolei w zespole Górnika zagrał Łukasz Kedziora (ostatnio Hutnik Kraków).

Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice 3:0 (1:0)  Bramki: 1:0 – 25' Piotr Krawczyk (k), 2:0 – 62' Jesús Jiménez, 3:0 – 71' Krzysztof Kubica

Puszcza Niepołomice: (I połowa) Wróblewski - Vrjak, Hladík, Kocój, Aftyka, Vajvada, Boguski, Tomalski, Serafin, Kiezyna, Kobusiński. W I połowie grali także: Thiakane, Górski, Kalemba. (II połowa) Wróblewski - Čikoš, Pięczek, Vrjak, Domagała, Górski, Šugić, Strózik, Kalemba, Thiakane, Criciúma. W II połowie grali także: Dziadosz, Cieślicki, Włodarczyk.

x x x

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz zmierzyli się w Arłamowie z przebywającym tam na zgrupowaniu Piastem Gliwice. Szósty zespół PKO BP Ekstraklasy był wyraźnie lepszy, co udokumentował wygraną 3:0. Dla drużyny z Nowego Sącza był to pierwszy sprawdzian w okresie przygotowawczym do sezonu w Fortuna 1. lidze.

Sandecja Nowy Sącz – Piast Gliwice 0:3 (0:3) Bramki: 0:1 – 14' Michał Żyro, 0:2 – 24' Kristopher Vida, 0:3 – 45' Michał Chrapek

Sandecja Nowy Sącz: (skład wyjściowy) Dawid Pietrzkiewicz - Basta, Rudol, zawodnik testowany, Wawszczyk - Chmiel, Kasprzak, Piter-Bučko, Šovšić, Błanik - zawodnik testowany.