W małej hali katowickiego Spodka obrońcy tytułu po zaciętej walce przegrali z Re-Plast Unią Oświęcim 2:3. W środę w Katowicach mecz numer dwa. We wtorek odbyło się także spotkanie o brązowy medal, w którym GKS Tychy pewnie pokonał JKH GKS Jastrzębie 5:2. Rewanż w czwartek.

W Satelicie w pierwszej finałowej konfrontacji było bardzo głośno. Kibice znowu dopingowali miejscowych przez cały mecz, a hokeiści obu drużyn się nie oszczędzali. W 49. sekundzie Elliot Lorraine z Unii wpakował krążek do bramki. Prowadzeniem 1:0 zakończyła się pierwsza tercja. W drugiej w grze w przewadze Sam Marklund trafił z bliska, ale przyjezdni odpowiedzieli. Mark Kaleinikovas, który był jednym z najlepszych zawodników spotkania, uderzył w słupek, ale Daniel Olsson Trkulja celnie dobił krążek. Szwed nie miał problemu z wykorzystaniem sytuacji, w sezonie zasadniczym z 22 bramkami był najlepszym strzelcem razem z Patrykiem Krężołkiem.

Trzecia tercja rozpoczęła się wyśmienicie dla obrońców tytułu, bo po zaledwie 29 sekundach Grzegorz Pasiut wyrównał stan meczu na 2:2. W 47. minucie Unia po raz trzeci objęła prowadzenie, a sytuację sam na sam wykorzystał Mark Kaleinikovas. Mimo wielu sytuacji i strzałów rezultat nie zmienił się. W środę w Satelicie mecz numer dwa. Początek o godz. 18:30.

We wtorek odbył się także mecz o trzecie miejsce (gra się do dwóch zwycięstw). GKS Tychy wygrał pewnie 5:2, a Viktar Turkin i August Nilsson zaliczyli po dublecie. W czwartek na Jastorze odbędzie się rewanż.

Pierwszy mecz finałowy: GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 (0:1, 1:1, 1:1).

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 1-0 dla Unii. Drugi mecz w środę w Katowicach.

Bramki: 0:1 Elliot Lorraine (1), 1:1 Sam Marklund (25), 1:2 Daniel Olsson Trkulja (29), 2:2 Grzegorz Pasiut (41), 2:3 Mark Kaleinikovas (47).

Kary: GKS - 10; Unia - 16 minut. Widzów 1 400.