Patryk Makuch został nowym piłkarzem Cracovii, do której przeszedł z beniaminka ekstraklasy - Miedzi Legnica. 23-letni napastnik związał się z Pasami czteroletnim kontraktem.

Makuch karierę rozpoczął w UKS SMS Łódź. Latem 2018 roku związał się z Miedzią i - z przerwą na półroczne wypożyczenie do GKS Bełchatów – spędził tam cztery lata.

W minionym sezonie w 31 spotkaniach 1. ligi zdobył 14 bramek, a przy 7 asystował. Walnie przyczynił się do wywalczenia przez Miedź awansu do ekstraklasy. Nie zdecydował się jednak na przedłużenie z tym klubem kontraktu i wybrał ofertę Cracovii, która poszukiwała skutecznego napastnika.

"Cieszymy się, że Patryk do nas dołączył. To spore wzmocnienie drużyny. Mamy nadzieję, że wkomponuje się w nasz zespół i pokaże skuteczność znaną z pierwszoligowych boisk także w ekstraklasie" – powiedział Jacek Zieliński, trener Cracovii cytowany przez oficjalny serwis klubowy.

Makuch jest pierwszym nabytkiem krakowskiego klubu przed nowym sezonem, do którego przygotowania rozpoczną się 15 czerwca.