Pasy pokonały Górnika Łęczna ZOBACZ

• date_range Sobota, 2014.09.13 12:40 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:35 )
Po golach Covilo i Rakelsa piłkarze Cracovii pokonali na własnym stadionie Górnika Łęczna. W przeciwieństwie do wyniku, cieszyć z pewnością nie może jednak gra podopiecznych trenera Podolińskiego.

Cracovia wygrała z Górnikiem Łęczna 2:1, fot. PP

Po ostatnich kiepskich występach Cracovia liczyła na odrodzenie w starciu z beniaminkiem z Łęcznej. Drużyna prowadzona przez trenera Szatałowa w dotychczasowych meczach co prawda prezentowała się bardzo przyzwoicie, ale po remisie Pasów w Poznaniu, to oni uchodzili za faworyta spotkania.
Ten status łęcznianie zweryfikowali bardzo szybko na swoją korzyść. Już w 4 minucie, po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony piłkę przeciął Litwin Fedor Czernych. Oszołomione Pasy ruszyły do ataków, ale świetnie bronili się goście. Dodatkowo, krakowianie mieli spore problemy z wykończeniem, bo kiedy już nawet zbliżali się do bramki Górnika, fatalnie piłkę przyjmował Dawid Nowak. Tak było chociażby w 28. minucie, kiedy snajperowi Pasów drogę do bramki utorował Budziński, ale pozycje zdublowali Nowak Zjawiński, a po tym nieporozumieniu futbolówkę złapał Prusak. Cracovia utrzymywała optyczną przewagę do ostatnich minut, kiedy w końcu udało się ją udokumentować. Po wrzutce piłki w pole karne najwyżej głową wyskoczył Covilo i skierował piłkę za kołnierzem golkipera Górnika.
W drugiej części gry ciężar gry przeniósł się na połowę krakowian. Najpierw w 49 minucie z ostrego kąta uderzał Bonin, a chwilę później z 5 metrów główkował Bozok. W obu przypadkach świetnie na linii spisał się jednak Pilarz. Prawdziwy koncert golkiper zaprezentował jednak w 59 minucie, kiedy najpierw obronił strzał Bozoka z 4 metrów, by sekundy później zebrać się do łapania dobitki. Dominacja gości nie mijała, a Cracovia z każdą minuta wyglądała na bardziej zadowoloną z remisu. W tej atmosferze kibice mogli przecierać oczy ze zdumienia w 79. Minucie. Po dość przypadkowym rzucie rożnym piłkę przeciął Rakels wyprowadzając w ten sposób krakowian na prowadzenie. Na 5 minut przed końcem goście mieli jeszcze szansę na odzyskanie choć punktu. Po podobnej wrzutce z kornera pomylił się jednak Marcin Kalkowski.
Zwycięstwo cieszy w równym stopniu piłkarzy, jak i kibiców. Co prawda następny mecz podopieczni trenera Podolińskiego zgrają w Gliwicach, ale już tydzień później na obiekt przy ulicy kałuży zawita Wisła, by powalczyć o tryumf w Wielkich derbach Krakowa.

CRACOVIA 2 : 1 GÓRNIK Łęczna

'4 Fedor Cernych (0-1)
'44 Miroslav Covilo (1-1)
'79 Deniss Rakels (2-1)

Skład Cracovii: Pilarz, Rymaniak-żk, Żyto, Marciniak, Deleu-żk, Dąbrowski('66 Cetnarski), Covilo('80 Zejdler), Budziński, Jaroszyński, Zjawiński('73 Rakels), Nowak

Skład Górnika: Prusak, Mierzejewski, Szmatiuk, Kalkowski-żk, Mraz, Cernych, Kaźmierczak('77 Bozić), Nowak, Bonin, Bozok, Hasani('73 Buzała)

Pomeczowe komentarze Krzysztofa Pilarza, Denissa Rakelsa, Mateusza Żytki i trenera Roberta Podolińskiego:

źródło: T-Mobile Ekstraklasa/x-news

A oto jak relacjonowaliśmy to spotkanie:
90:00+3 Koniec meczu! Pasy szczęśliwie pokonuja Górnika Łęczna 2 do 1!

90:00 Zółta kartka dla Kalkowksiego. Sędzia dolicza 3 minuty

'86 Aj, zapachniało powtórką bramki sprzed chwili. Z gola cieszyliby się jednak goście, bo wrzutkę przeciął Kalkowski. Minimalnie niecelnie.

'80 Oklaskami pożegnany został przez kibiców schodzący Miroslav Covilo.Zastąi go w ostatnich minutach Łukasz Zejdler

'79 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Rezerwowy Rakels zamyka główką dośrodkowanie z rzutu rożnego!!!!!! Pasy prowadzą

'77 Z miana w zespole Górnika. Kaźmierczaka zastępuje Bozić

'75 Tym razem Pilarz byłby bez szans! Mocne uderzenie Buzały zza pola karnego odbija sie od nogi Covilo i zmienia kierunek lotu. Bramkarz Pasów wyskoczył do piłki, ale gdyby ta nie uderzyła poprzeczki, z pewnością ugrzązłaby w bramce

'73 Odważna próba strzału z dystansu w wykoaniu Cernycha, Tymczasem boisko opuszcza Zjawiński.

'72 Za chwilę na murawie pojawi się Deniss Rakels. Łotysz zastąpi prawdopodobnie kogoś z dwójki Zjawiński-Nowak

'70 Budziński zagrał płasko do środka, ale nie zdołał do tego dojść Nowak!

'68 To byłby gol! Gdyby tylko Zjawiński przeciął piłkę pod pustą bramką Górnika. Nominacja do blamażu tygodnia już przyznana

'66 Zmiana w drużynie Pasów - Cetnarski zastępuje Dąbrowskiego

'64 Pilarz paruje w górę potężne uderzenie z dystansu i wybiega do spadającej piłki. Przy interwencji został jednak chamsko sfaulowany przez Hasaniego. Sędzia kartki jednak nie wyciąga

'62 Rymaniak przegrywa ambitny pojedynek biegowy ze Szmatiukiem. Obrońca gospodarzy spokojnie odbiera piłkę...

'59 PILARZ SHOW! Bramkarz cracovii instynktownie odbija strzał z 4 metrów po wrzutce, po czym podnosi się i wyłapuje dobitkę posłaną z najbliższej odległości!

'57 Ach, piłka zawisła w polu karnym Górnika, ale ostetcznie nikt nie zdołał jej przeciąć.

'55 Starcie za boiskiem między Deleu, a Bozokiem. Sędzia karze Brazylijczyka żółtym kartonikiem!

'50 Pilarz fantastycznie wyciąga się do uderzenia główką Bonina z 5 metrów!

'50 Niezła wrzutka Jaroszyńskeigo na głowę Nowaka! Z problemami piłkę łapie Prusak

'48 Groźny strzał Bonina z ostrego kąta bez problemów paruje na róg Pilarz

'46 Zaczynamy drugą połowę meczu!

45:00 Koniec I połowy!

'45 Mało brakło i Górnik znów by prowadził! Dalekie podanie do osamotnionego Hasaniego znakomicie daleko przed bramką przyjął Pilarz!

'43 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Covilo znakomicie przecina dośrodkowanie w pole karne i główką lobuje bramkarza Górnika! Już remis!

'40 Super-kontra w wykonaniu Deleu! Brazylijczyk po samotnym rajdzie z piłką uruchomił podaniem Dudzica, ale dośrodkowanie tego ostatniego nie znalazło drogi do Zjawińskiego

'38 Szkoda, spalony po idealnym zagraniu Budzińskiego do Nowaka.

'35 Covilo podał prostopadle do Nowaka, który nie zdołał jednak prześcignąć Prusaka. Bramkarz zderzył się ze snajperem i mocno ucierpiał.

'34 Marciniak pociągnął lewą strona i głęboko wrzucił. Niestety, znów na czas nie było tam Zjawińskiego

'31 Obraziłbym juniorów pisząc, że poziom techniczny jaki prezentują krakowianie jest na ich poziomie. Teraz przyjąć górnej piłki nie zdołał w prostej sytuacji Marciniak

'28 Fenomenalne penetrujące podanie w wykonaniu Budzińskiego! Niestety, blisko przyjęcia byli zarówno Nowak, jak i Zjawiński. Ostatecznie zamieszanie sprawiło, że piłkę tuz pod bramką przejęli goście

'25 Zdaniem sędziego Rymaniak faulował Mraza na 30 metrze od bramki. Żółta kartka dla defensora Cracovii

'23 Bozok usiłował zaskoczyć Pilarza strzałem z 16 metrów, ale piłka wpadła wprost w bramkarskie rękawice golkipera Pasów

'20 Kiepski drybling topornego Covilo. Mimo wszystko to jednak Pasy maja w tym meczu optyczną przewagę na tle rywala, który po golu skrył się na własną połowę.

'17 Świetne dogranie Budzińskiego do Nowaka, ale ten zamiast przyjąc piłkę w biegu, zatrzymał się i mając już 3 rywali na plechach podał na skrzydło do Jaroszyńskiego. Ten jednak odegrał niecelnie

'15 Rymaniak zaskoczył chyba samego siebie dryblingami na lewym skrzydle. Ale dośrodkowanie lepiej przemilczeć

'12 Ach! Zabrakło naprawdę niewiele! Nowak wspaniale poczarował na prawym skrzydle, ograł obrońców i podał do środka do wychodzącego Covilo, który przymierzył z pierwszej piłki. Niestety strzał wprost w bramkarza

'10 Covilo nie kombinował i potężnie wykopał piłkę w trybunę po dobrej wrzutce Kaźmierczaka

'9 Piłka przebijała się między nogami obrońców, ale ostatecznie Dawid Nowak nie zdołał sobie przygotować strzału

'7 Dużo szczęścia. Mateusz Żytko zdawał się dotknąć piłkę w polu karnym , ale sędzia przewinienia się nie dopatrzył,

'4 GOL! Cracovia już przegrywa... Po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony akcję strzałem z przedpola bramkowego zamknął Fedor Cernych.

'2 Prawą stroną zaatakował Bonin, ale dobrze przyasekurował go Marciniak. Po chwili w podobnej sytuacji po drugiej stronie boiska zakończyła się akcja Zjawińskiego

'1 Zaczynamy!

15:27 Za chwilę początek ostatniego domowego testu Pasów przed planowanymi na 28 września Wielkimi Derbami Krakowa

15:10 Choć występuje w roli beniaminka, dzisiejszy rywal Pasów nie jest wcale chłopcem do bicia. Po siedmiu kolejkach Górnik zgromadził już 11 punktów. Na pocieszenie trzeciej od końca Cracovii łęcznianie znacznie słabiej radzą sobie na wyjazdach. W trzech meczach podopieczni trenera Szatałowa zdobywali punkty tylko w Chorzowie.
15:03 W pierwszym składzie krakowian zagrają dwaj reprezentanci Polski U-20, Paweł Jaroszyński i Damian Dąbrowski. Panowie niedawno zagrali w Nowym Sączu z reprezentacją Włoch w ramach Turnieju Czterech Narodów