Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowi piłkarze w Cracovii

  • Sport
  • date_range Piątek, 2012.08.03 13:11 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:50 )
Kadrę piłkarską I - ligowca zasiliła trójka nowych graczy.

fot: Grzegorz Bernasik


Cracovia przedstawiła Damiana Dąbrowskiego, Łukasz Zejdlera i Kamila Kłuska. Wszyscy podpisali umowy na rok. Dąbrowski i Zejdler są wypożyczeni, ale Cracovia zapewniła sobie prawo pierwokupu tych piłkarzy.

Damian Dąbrowski jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem. Może grać jako defensywny i ofensywny pomocnik. W jednym z sobotnich sparingów spróbujemy też jak poradzi sobie jako ostatni obrońca. Świetnie operuje piłką, kapitalnie zagrywa, ma bardzo czyste podanie.


Kamil Kłusek - 19-letni pomocnik po 4 latach spędzonych w Pasach (ostatni sezon w Młodej Ekstraklasie), podpisał nowy, roczny kontrakt i będzie grał w I drużynie Cracovii. Kłusek zagrał w sezonie 2011/12 w 19 spotkaniach ligowych w Młodej Cracovii, zdobywając w tym czasie 3 gole – między innymi w derbach Krakowa. Kamil będzie występował z numerem 88 na koszulce.

Łukasz Zejdler przez najbliższy rok będzie reprezentował barwy Cracovii, na zasadzie rocznego wypożyczenia. Łukasz Zejdler w sezonie 2012/13 będzie przywdziewał pasiaste barwy. Filigranowy pomocnik został na rok wypożyczony z Banika Ostrawa, z opcją pierwokupu. Zejdler w Baniku rozegrał 10 meczów ligowych i strzelił jedną bramkę. Wychowanek Unii Racibórz będzie w Cracovii występował z numerem 23.

Posłuchaj trenera Marka Gabora []


Grzegorz Bernasik/Radio Kraków


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię