Polacy w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki. Maciej Kot i Kamil Stoch zajęli II miejsce w drużynowym konkursie lotów narciarskich na „mamuciej” skoczni w norweskim Vikersund. Zwyciężyli Norwegowie, na trzecim miejscu zawody zakończyli Słoweńcy. Polacy zachowali pozycję lidera w klasyfikacji Pucharu Narodów, powiększając przewagę nad najgroźniejszymi rywalami.

Najlepiej z „biało-czerwonych” zaprezentował się Piotr Żyła, który w I serii sobotniego konkursu poszybował na odległość 245,5 metra! To nowy, nieoficjalny rekord Polski w długości lotu narciarskiego. Tylko o metr bliżej poszybował w I serii konkursu Maciej Kot.

Po I grupie zawodników (Piotr Żyła) prowadzili Austriacy, wyprzedzając „biało-czerwonych” o 4,6 pkt. W II grupie Norweg Robert Johansson ustanowił nowy, nieoficjalny rekord świata w długości lotu na nartach. Poszybował na odległość 252 m. Dawid Kubacki uzyskał 210 m i Polska spadła na III miejsce,. Prowadzili Austriacy przed Norwegami. Skaczacy w III grupie zawodników Maciej Kot pozazdrościł Żyle i ustanowił nowy rekord życiowy – 244,5 m! Polacy wracają na drugie miejsce, za Norwegów, ze stratą 17,3 pkt. Grupa IV i po raz drugi poprawiany nieoficjalny rekord świata. Austriak Stefan Kraft przesuwa granicę ludzkich możliwości o 1,5 metra! Przed skokiem Kamila Stocha obniżona została belka startowa, mimo to Stoch uzyskałł230 m i w konsekwencji na półmetku konkursu podopieczni Stefana Horngachera przegrywali jedynie z Norwegami i to różnicą ledwie 0,5 pkt!

W II serii po skoku Piotra Żyły Polacy wyszli na prowadzenie, ale żyła skoczył ponad 50 metrów bliżej niż w I próbie. Skaczący w II grupie zawodników Robert Johansson dowodzi, że można latać daleko. 238 metrów, to 44 m dalej od Dawida Kubackiego. Polacy spadają na drugie miejsce. Trzeci zawodnik w polskiej druzynie – Maciej Kot znów popisuje się pieknym skokiem. Tym razem osiąga 238,5 metra. Wszystko zależy od zamykających konkurs. Stoch skacze 243 metry! Norweg Andreas Stjernen lądował tylko metr bliżej.

W rywalizacji indywidualnej, zaliczanej do cyklu Row Air wygrała zdecydowanie Austriak Stefan Kraft i umocnił się na pozycji lidera. Kamil Stoch zajął drugie miejsce. Maciej Kot był 7.