Do spotkania w Gliwicach, Pasy przystępowały jako zespół zwycięski we wcześniejszych czterech wyjazdowych spotkaniach z rzędu. Cracovia ogrywała kolejno Ślask Wrocław, Jagiellonię Białystok, Widzew Łódź i Górnka Zabrze. Na mecz z Piastem podopieczni Wojciecha Stawowego jechali więc w roli faworyta, mając jednak z tyłu głowy wspomnienia z pierwszego, lipcowego starcia tych drużyn zakończonego wygraną gości 3-2.

Nauczeni doświadczeniem sprzed kilku miesięcy zawodnicy Pasów do ataków ruszyli już od pierwszych minut. W piątej znakomitą okazję po podaniu od Ntibazonkizy zmarnował źle przyjmując Nowak. Dziesięć minut później podobnie w polu karnym, po podaniu Szeligi, zachował się właśnie Burundyjczyk.

Nie minęło 60 sekund, a Cracovia znów stworzyła sobie świetną okazję, ale tak jak w meczach z Górnikiem i Koroną arbiter główny spotkania nie dojrzał, że w polu karnym faulowany był Dawid Nowak. Najbliżej bramki Pasy były w 24 minucie. Nowak cofnął piłkę z linii końcowej na "16" do Stebleckiego, a ten wrzucił ją na głowę niepilnowanego na polu bramkowym Danielewicza. Trela piękną paradą uratował Piasta przed stratą gola.

Potem z wolnego strzelał jeszcze Boljevic,ale także Czarniogórcowi zabrakło odrobiny szczęścia, bo po technicznym uderzeniu piłka otarła się o górną siatkę bramki gliwiczan. W pierwszej połowie Pasy same 100-procentowych okazji nie mogły sobie już stworzyć, więc z pomocą przyszedł bohater pierwszego spotkania tych drużyn-Damian Zbozień. Obrońca wyłożył Nowakowi piłkę na 5 metr, ale po raz kolejny świetnie, choć bardzo ofiarnie zachował się Trela, który odbił przed siebie piłkę,a tej w pustej bramce, po dobitce nie mógł zmieścić Danielewicz.

Druga połowa potwierdziła słuszność piłkarskiego powiedzenia, ze niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 48 minucie strzał Hanzela obronił jeszcze pięknie Pilarz, ale przy dobitce Podgórskiego golkiper Pasów był już bez szans. Strzelona bramka dodała pewności gospodarzom, którzy teraz skupili się na wysokim pressingu na połowie Cracovii. W 66 minucie przed 0-2 Pasy uratował Pilarz, kiedy to po wkręceniu w ziemie Marciniaka i Kosanovicia z 10 metrów uderzał Jurado. Golkiper Cracovii przeniósł instynktownie futbolówkę nad bramką.

Na dwadzieścia minut przed końcem trener Stawowy stracił cierpliwość i zdecydował się postawić wszystko na jedną kartę. Za defensywnego pomocnika Damiana Dąbrowskiego wszedł ofensywnie nastawiony Przemysław Kita. Zawodnik, który w piątek obchodził 20-te urodziny rozruszał zwłaszcza prawą stronę gości. W 76. minucie wspaniale w polu karnym pomieszał Nowak i dograł do środka do Ntibazonkizy, a ten uderzył z całej siły, ale wprost w klatkę piersiową Zbozienia.

Upragniony remis Cracovia wyrwała dopiero w 90 minucie, kiedy to w olbrzymim zamieszaniu w polu karnym, po strzale Marciniaka i obronie Treli, najlepiej odnalazł się właśnie młodziutki Kita. Pasiak huknął mocno, piłkę odbił jeszcze bramkarz Piasta, a ta minimalnie minęła linię bramkową. Na nic nie zdały się protesty gospodarzy, a jak pokazały powtórki telewizyjne, decyzja arbitra była słuszna. I kiedy wydawało się, że to juz koniec emocji w tym spotkaniu, w czwartej minucie doliczonego czasu gry w polu karnym Mateusz Żytko pociągnął za koszulkę Wojciecha Kędziorę. Sędzia tym razem bez wahania wskazał na 11 metr, a do strzału podszedł sam poszkodowany. Cracovię wspaniałą interwencją uratował po raz kolejny Krzysztof Pilarz. Po chwili sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Remis w Gliwicach przerwał niesamowitą passę wyjazdowych zwycięstw Cracovii i jest drugim z rzędu meczem krakowian bez zwycięstwa. O kolejne 3 punkty podopieczni trenera Wojciecha Stawowego powalczą dopiero 25 listopada, a ich rywalem będzie poznański Lech. Wcześniej Pasy czeka sparingowe spotkanie ze słowackim Rozemberokiem. W tym meczu nie wystąpią jednak powołani do reprezentacji narodowej Dawid Nowak i Adam Marciniak.

PIAST Gliwice 1 : 1 CRACOVIA

'48 Tomasz Podgórski(1-0)
'90 Przemysław Kita (1-1)

Skład Piasta: Trela-żk, Zbozień, Matras, Polak, Król, Martizen, Hanzel, Izvolt('75 Lazdins), Podgórski, Jurado('89 Kędziora), Rabiola('46 Murawski)

Skład Cracovii: Pilarz. Szeliga-żk, Kosanović, Żytko-żk, Marciniak, Danielewicz('59 Straus), Dąbrowski('71 Kita), Ntibazonkiza, Bojlević, Nowak-żk, Steblecki('46 Budziński-żk)

90:00+6 Koniec meczu! Po końcówce, która przyniosła emocje przysparzające o zawał serca, Cracovia remisuje z Piastem 1-1!

90:00+5 BRONI PILARZ!!! Wspaniała interwencja bramkarza Cracovii!

90:00+3 Rzut karny dla Piasta! Wojciech Kędziora pociagany w polu karnym przez zawodnika Pasów!

90:00 Sędzia dolicza 4 minuty. Wcześniej zółtą kartką ukarany został Dariusz Trela, który w wyjątkowo niesportowy sposób próbował wyperswadować swoje racje sędziemu asystentowi

'90 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Olbrzymie zamieszaniu w polu karnym , strzał głową Marciniaka po dośrodkowaniu Kosanovicia , broni to jeszcze Trela, ale przy dobitce Kity jest bez szans, mimo, że piłka linie minęła o dosłownie milimetry

'88 Ostatnia zmiana w zepsiole Piasta. Wojciech Kędziora zmienia Rubena Jurado

'87 Po niezłym rozegraniu lewym skrzydłem uciekł Straus, ale dośrodkowanie Checha bez kłopotów wyłapał Dariusz Trela

'83 Będzie kolejny rzut rożny pod bramką Piasta, choć tym razem wykonywać go będą gospodarze, bo Polaka faulował Boljević

'81 Żółta kartka dla Jurado za faul na Nowaku

'80 Kiepskie uderzenie Serba, ale będzie jeszcze rożny dla Cracovii

'78 Coraz częściej gracze Piasta faulują Pasiaków przed polem karnym. tak jak teraz. Przed okazją z 30 metrów Kosanović

'76 Ach! Wspaniale w polu karnym pomieszał Nowak i dograł do środka do Ntibazonkizy, a ten uderzył z całej siły, al;e wprost w klatkę piersiową Zbozienia

'75 Zmiana w zespole Piasta. Schodzi z boiska Izvolt , a w jego miejsce Lazdins

'74 Ależ teraz bomba Boljevicia z 35 metrów! Piłka mija słupek bramki Piasta o kilka centymetrów!

'71 Szykuje się ofensywna zmiana w zespole Cracovii. Damiana Dąbrowskiego zastępuje wczorajszy jubilat (kończył 20 lat) Przemysław Kita

'70 Żółta kartka dla Sławomira Szeligi za brutalny faul na Tomaszu Podgórskim. Trener ma także trener Stawowy, bo to czwarty kartonik dla kapitana

'66 Ależ obrona Pilarza! Świetne podanie podgórskiego do Jurado, a ten wkręcił w ziemię Marciniaka i Kosanovicia, po czym uderzył z 10 metrów na bramkę gości, Golkiper Pasów wspaniale , instynktownie przeniósł piłkę nad poprzeczkę!

'65 Wysoki pressing Piasta pod bramką Pasów nie pozwala krakowianom wyjść za własną połowę

'61 Penetrujące podanie z prawej strony do środka, do niepilnowanego Ntibazonkizy. Minimalnie za późno do piłki ruszył Burundyjczyk!

'59 Straus zmienia Danielewicza

'55 Podgórski z 20 metrów z wolnego, ale tym razem już mniej szczęścia gwiazdy Piasta

'52 Budziński powalił Murawskiego w środku pola, ale obyło się bez kartki dla zawodnika Pasów

'48 GOL! Niewykorzystane okazje lubią się mścić- strzał Hanzela wybronił jeszcze pięknie Pilarz, ale przy dobitce Podgórskiego był już bez szans

'46 Zaczynamy drugą połowę. Zmiany w obu zespołach. Stebleckiego zastępuje Budziński, zaś Rabiolę Murawski

45:00+1 Koniec I połowy. Pasy, choć przeważają, po pierwszych 45 minutach bezbramkowo remisują w Gliwicach

45:00 Sędzia doliczył 60 sekund do końca pierwszej połowy

'44 Duże zagrożenie pod bramką Treli, ale mimo, że odsunął się Matras, to strzał Ntibazonkizy odbił...Nowak

'42 To była najlepsza okazja w tym meczu! Olbrzymi błąd popełnił Zbozien, który wyłożył Nowakowi piłkę na 5 metr. Świetnie, choć bardzo ofiarnie zachował się Trela, który odbił przed siebie piłkę,a tej w pustej bramce po dobitce nie mógł zmieścić Danielewicz

'38 Cracovia w natarciu,ale nadal brakuje jednego podania, które pozwoliło by postawić kropkę nad "i"

'35 Ach-minimalnie niecelnie! Piłka po technicznym strzale Boljevicia usiadła na siatce

'34 Będzie okazja dla Pasów z rzutu wolnego. Boljević będzie uderzać z 17 metrów

'31 Seria kiepskich wrzutek Marciniaka z lewej strony boiska. Żadna piłka nie trafiła pod nogi lub na głowę któregoś z Pasiaków. Słabo jak na świeżo upieczonego reprezentanta kraju

'28 Żółtą kartką ukarany Mateusz Żytko. Stoper 'Pasów'faulował wychodzacego z groźną kontrą Podgórskiego

'24 Odpowiedź Cracovii! Nowak cofnął piłkę z linii końcowej na 16 do Stebleckiego, a ten wrzucił ją na głowę niepilnowanego na polu bramkowym Danielewicza. Trela piękna paradą ratuje Piasta przed stratą gola !

'23 Pierwsza groźna sytuacja Piasta Gliwice - strzelał Ruben Jurado, ale uderzenie na szczęscie dla Pasów nie było czyste

'22 Po pierwszych 20 minutach Cracovia ma niemal 70-procentowe posiadanie piłki, ale od kilku minut rozgrywa ją wyłącznie w okolicach środka boiska.

'20 Kosanović powalił Rabiolę i będzie okazja dla Piasta z rzutu wolnego z 40 metrów

'16 Powinien być karny! Matras stanął na stopie wychodzącego sam na sam Nowaka. Mimo, że sytuacja była klarowna, sędzia na "wapno" nie wskazał

'15 Aj! Świetne dogranie Szeligi po ziemi z prawej strony pod same nogi wychodzącego Ntibazonkizy. Burundyjczyk pogubił się jednak przy przyjęciu piłki i nie zdołał czysto uderzyć

'13 Niezły strzał Kosanovicia z rzutu wolnego. Piłka z 32 metrów posłana odrobinę za wysoko

'10 Zbozień mając dużo miejsca ruszył z piłką prawym skrzydłem, ale żaden z kolegów nie poszedł mu w sukurs i atak rozbił się o nogi Marciniaka

'8 Cracovia niezmiennie rozgrywa długo piłkę na połowie rywala. Piast w zasadzie nie wychylił jeszcze nosa za linię środkową

'5 Cudowne, płaskie podanie Ntibazonkizy do uciekającego obrońcom osamotnionego Nowaka. Snajper nie przyjął dobrze piłki i piąstką zdołał wybić ją bramkarz Piasta

'3 Boljević ładnie przerzucił obrońców na 16 metrze do Nowaka, a ten głową uderzył obok bramki

'1 Zaczynamy mecz. Piast tradycyjnie na czerwono-niebiesko, Cracovia w błękitno-białych barwach

15:25 Arbitrem głównym pierwszego sobotniego spotkania 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy jest Krzysztof Jakubik z Siedlec.

15:23 Na ławce rezerwowych Cracovii zasiądą dziś Perdijić, Štraus, Kita, Budziński, Dudzic, Jaroszyński i Zejdler

15:20 W Gliwicach zjawiła się dziś całkiem spora ekipa kibiców krakowskich "Pasów"

15:14 Cracovia po pierwszej rundzie gier zajmuje zaskakujące jak na przedsezonowe oczekiwania szóste miejsce. Dorobek 23 punktów pozwala myśleć nawet o włączeniu się do walki o europejskie puchary. W tych reprezentantem był Piast Gliwice, któremu tego typu nobilitacja w tym sezonie raczej nie grozi. Podopieczni Marcina Brosza są na 12. miejscu z dorobkiem 18 punktów.

15:08 W ciągu ostatniego tygodnia wiele się wydarzyło w klubie z ulicy Kałuży. Przede wszystkim anulowana została żółta kartka, którą otrzymał w meczu z Koroną Kielce Saidi Ntibazonkiza, dzięki czemu Burundyjczyk będzie mógł zagrać w sobotnim meczu. Głośno było także wokoło Marcina Budzińskiego, który najpierw został zesłany do drużyny rezerw aby na następny dzień dogadać się z Wojciechem Stawowym i zostać przywróconym do pierwszego składu ( orski)

14:52 Pierwsze spotkanie tych drużyn przy Kałuży wygrał Piast, który wydarł zwycięstwo 3-2, po dwóch bramkach Zbozienia. Wówczas to goście byli faworytami, jak na reprezentanta Polski w pucharach przystało. Dziś w tej roli upatrywać trzeba Cracovię, która choć ostatnio przegrała u siebie (z Koroną Kielce), nadal może poszczycić się serią czterech zwycięstw na wyjeździe.