Nagrody dla Gigantów Sportu

• Materiały prasowe
  • date_range Poniedziałek, 2023.09.25 16:21 ( Edytowany Poniedziałek, 2023.09.25 16:25 )
Polska Press przyznała nagrody wybitnym polskim sportowcom oraz instytucjom działającym na rzecz promocji i rozwoju sportu w Polsce. Wśród laureatów znaleźli się m.in. reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn, Andrzej Bargiel i Mateusz Cierniak.

Polska Press przyznała nagrody wybitnym polskim sportowcom oraz instytucjom działającym na rzecz promocji i rozwoju sportu w Polsce. Wśród laureatów znalazły się m.in. lekkoatletka Róża Kozakowska, trzykrotny mistrz świata w żużlu Bartosz Zmarzlik czy reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn.Nie zabrakło też małopolan.

Statuetka w kategorii Giganci Bez Ograniczeń trafiła w ręce Róży Kozakowskiej – złotej medalistki tegorocznych Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Paryżu. W kategorii Gigantyczny Talent nagrodę otrzymał mistrz świata juniorów w żużlu Mateusz Cierniak.

Wśród laureatów znalazł się również himalaista i narciarz wysokogórski – Andrzej Bargiel, który zwyciężył w kategorii Gigantyczna Osobowość. Nagroda w kategorii Gigantyczna Drużyna przyznana została Reprezentacji Polski w piłce siatkowej. W tym roku siatkarze sięgnęli po dwa złote medale w międzynarodowych imprezach najwyższej rangi. Najpierw po 11 latach zdobyli Ligę Narodów, a następnie po 14 latach przerwy wywalczyli mistrzostwo Europy, pokonując w Rzymie obrońców tytułu oraz mistrzów świata Włochów.

W kategorii Gigantyczny Trener zwycięzcą został Marcin Włodarski – selekcjoner Reprezentacji Polski U-17 w piłce nożnej. Ostatnią nagrodę „Giganci Sportu Polska Press” kapituła przyznała w kategorii Gigant Roku. Powędrowała ona do mistrza Polski i obrońcy tytułu indywidualnego mistrza świata na żużlu – Bartosza Zmarzlika. Obrońca tytułu indywidualnego mistrza świata na żużlu zmierza po wygraną w Speedway Grand Prix już po raz czwarty. W tegorocznym cyklu z dziewięciu rozegranych rund wygrał cztery, przy czym tylko w dwóch przypadkach nie kwalifikował się do finału. W bieżącym sezonie po raz trzeci z rzędu został mistrzem Polski.

Statuetkę w kategorii Gigantyczne Wydarzenie otrzymały Igrzyska Europejskie 2023. Rywalizacje toczyły się w 29 dyscyplinach na 25 obiektach sportowych. Była to największa impreza rozgrywana w 2023 roku, a także generalna próba przed staraniami Polski o organizację igrzysk olimpijskich. Reprezentacja Polski wywalczyła aż 50 medali. Zwycięzcą w kategorii Gigantyczna Arena został PGE Narodowy za organizację ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland.

Podczas gali przyznano także wyróżnienia specjalne dla Łukasza Różańskiego, mistrza świata w boksie, dla Marcina Oleksego, Amp-futbolisty, zdobywcy Puskas Award od FIFA za najpiękniejszą bramkę roku, który jest inspiracją dla wielu młodych ludzi. Uhonorowany został także Totalizator Sportowy za ogólnopolską akcję społeczną „Wygrywamy zaczyna się od WY", której twarzą jest Robert Lewandowski. Dzięki niej kolejne obiekty sportowe i kulturalne w całej Polsce otrzymają wsparcie na budowę, modernizację, remont lub doposażenie. Wyróżnienie otrzymały także Warsaw Jumping – międzynarodowe zawody jeździeckie wieńczące Europejski Puchar Narodów w skokach przez przeszkody Longines EEF Series.