Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę wielu krakowian wybrało się na rowerową wycieczkę nadwiślańskimi ścieżkami i... zatrzymało się na długie chwile przy ulicy Kolnej. A emocji nie brakowało. W konkurencji kanadyjek-jedynek mężczyzn o mistrzostwie decydowała przewaga dwóch setnych sekundy. Ale i tak, triumfatorowi - Grzegorzowi Hedwigowi ze Startu Nowy Sącz - humor popsuli Słowacy, którzy w międzynarodowej rywalizacji o Puchar Prezydenta Krakowa uzyskiwali lepsze czasy przejazdu.

W oczekiwanej z największym zainteresowaniem rywalizacji kajakarzy - po trzech latach przerwy, po piąty tytuł w karierze sięgnął Dariusz Popiela. Prawdziwą sensacją w tej konkurencji była druga pozycja Eryka Lejmela z Krakowskiego Klubu Kajakowego, który pokonał faworyzowany czteroosobowy "klan" braci Polaczyków.

Mistrzostwa Polski i rozgrywany w konkurencji międzynarodowej, z udziałem zawodników z Austrii, Słowacji, Niemiec, a nawet Japonii Puchar Prezydenta Krakowa były generalnym sprawdzianem przed mistrzostwami Europy w kajakarstwie górskim, które rozgrywane będą w Krakowie od 6 do 9 czerwca.