W Jakuszycach rozpoczęła się II część mistrzostw Polski w biathlonie. Złoty medal w biegu ze startu wspólnego wywalczyła Monika Hojnisz. Słabo zaprezentowały się zawodniczki z Małopolski. Najlepsza z nich, 30-letnia Karolina Pitoń z Kościeliska uplasowała się na 6 pozycji, mając rezultat gorszy o 3 minuty 48,7 sek. Kinga Mitoraj była 7., Joanna Jakieła 8. 18 lat, (najmłodsza w pierwszej dziesiątce) , Anna Mąka zajęła 10 miejsce.

Lepiej zaprezentowali się mężczyźni z Biatholonowego Klubu Sportowego Wojsko Polskie Kościelisko. Tytuł mistrzowski zdobył 28-letni Łukasz Szczurek (3 błędy na strzelnicy). O 53,9 sekundy wyprzedził Grzegorza Guzika (7 błędów), a brązowy medalista Mateusz janik przegrał ze Szczurkiem o ponad 1,5 minuty.  Andrzej Nędza Kubiniec (BKS WP Kościelisko) był 4., Tadeusz Nędza Kubiniec 6., Tomasz Zięba 10.