Pięć dni temu, w pojedynku między tymi drużynami, którego stawką był Superpuchar Polski, do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Jak naładowani energią i chęcią rewanżu byli przed ligowym meczem tyszanie - dowodzi chyba najlepiej wynik 16:0 w pierwszym ich meczu o ligowe punkty. „Pasy” w pierwszej kolejce pauzowały.

Zaczęło się po myśli trenera Andreja Gusowa. Już w 3 minucie bramke dla tyszan zdobywa strzałem z prawego bulika Filip Komorski.. Pierwsze 10 minut zdecydowania dla gości. Comarch Cracovia poprawia jakość gry w drugiej części I tercji, ale nie znajduje sposobu na pokonanie Johna Murraya w bramce GKS.

II tercję gospodarze zaczynają od szybkiej gry w przewadze, ale nie potrafili jej wykorzystać. Powiodło się za drugim razem, gdy na ławce kar siedział Adam Bagiński - „Pasom” udało się rozmontować obronę tyszan i do wyrównania doprowadza Maciej Urbanowicz. Radość trwała...25 sekund. GKS wykorzystuje pobyt Petra Sinagla na ławce kar, błyskawicznie rozgrywa zamek i Bartłomiej Jeziorski pokonuje Radziszewskiego. Podopieczni trenera Rudolfa Rohacka nie potrafili wykorzystać okresu gry w podwójnej przewadze. Ba, to tyszanie podwyższają w 34 minucie na 3:1 (Ilya Kaznadzei). Cracovia strzela wprawdzie kontaktowego gola (Kasper Bryniczka), ale goście odpowiadają dwoma kolejnymi trafieniami Patryk Koguta i Alexa Szczechury i po dwóch tercjach obrońcy tytułu mistrzowskiego przegrywają różnicą trzech goli.

W III tercji kibice przecierają oczy. Bo zamiast spodziewanego szturmu krakowian - to najwyraźniej żądny rewanżu za mecz o Superpuchar rywal po raz szósty pokonuje Radziszewskiego. Tym razem uczynił to Jarosław Rzeszutko. Chwile nadziei na skuteczna pogoń daje Filip Drzewiecki, ale nie minęła minuta i Mateusz Gościński strzela siódmego gola dla GKS.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 3:7 (0:1, 2:4, 1:2)

W drugim meczu z udziałem małopolskiego zespołu Naprzód Janów przegrał po bardzo zaciętym spotkaniu z TatrySki Podhalem Nowy Targ 3:4 (0:1, 2:1,1:2). Historia bramek: 0:1 Bartłomiej Neupauer (Jaśkiewicz, Tomasik), 1:1 Marek Indra, 2:1 Kamil Charousek, 2:2 Elvijs Biezais (Michalski, Samarin), 2:3 Bartłomiej Neupauer (Siuty), 3:3 Kamil Charousek, 3:4 Marcin Kolusz