Koszykarskie rozgrywki dla najmłodszych prowadzone przez cały rok szkolny zdobywają coraz większą popularność. Przed rokiem w Tauron Arenie Kraków w turniej finałowym udział wzięło 1000 dzieci. Teraz jednak chętnych do gry było aż tylu, że trzeba było rozciągnąć imprezę na dwa dni. Zapraszamy do posłuchania rozmowy Marka Soleckiego z organizatorem imprezy Grzegorzem Radwanem.
- A
- A
- A
Koszykarska Liga Szkolna błyskawicznie się rozrasta
Tego typu projekt jest doskonałą formą promocji koszykówki, sportu, ale też sposobem pokazania, że warto mieć w życiu pasję. "Chcemy dać młodym zawodnikom namiastkę profesjonalnego sportu. Żeby poczuli się chociaż w pewnym stopniu jak zawodowcy. I tak też chcemy ich traktować" - podsumowuje organizator imprezy Grzegorz Radwan. Wielki finał Koszykarskiej Ligi Szkolnej już w weekend 10-11 czerwca w Tauron Arenie Kraków.Grzegorz Radwan to też krajowy… obieżyświat. W trakcie kariery zawodowej grał niemal w każdym zakątku naszego państwa, a na pewnym etapie trafił nawet do reprezentacji Polski. Później stworzył szkółkę sportową RadwanSport, której wychowanków można spotkać już na poziomie 1 ligi oraz 2 ligi koszykówki. Kiedy przyszła pora na Koszykarską Ligę Szkolną, sprawy potoczyły się znacznie szybciej.
– Wykonałem wiele telefonów do nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów z zapytaniem czy wraz z zespołami szkolnymi chcieliby wziąć udział w całorocznych rozgrywkach. Nie klubowych, nie zawodowych, a właśnie szkolnych, gdzie wynik jest sprawą zdecydowanie drugorzędną. Szybko pojawiło się wiele pozytywnych odpowiedzi, ale skala działania znacznie wykroczyła poza to, czego się spodziewałem, a świadkiem tego jest TAURON Arena Kraków – opowiada Grzegorz Radwan.
Rozgrywki szybko zaczęły zyskiwać popularność w regionie. Praktycznie w każdym tygodniu odbywa się kilka lub kilkanaście meczów, a zespoły spotykają się w tzw. dywizjach. Ubrane w kolorowe stroje, przy pełnym entuzjazmie oraz radości, bo to są wartości, które chce przekazywać projekt.
– Wbrew pozorom sprawa zrobiła się poważna. Wyszliśmy już zdecydowanie poza Kraków. Wsparcie zagwarantowały jednostki samorządowe, a sam pomysł wciąż zyskuje uznanie – mówi Radwan.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
08:53
„Zmutowany wirus polio w Warszawie”? Prawda jest znacznie mniej sensacyjna
-
08:15
Dominik Jaśkowiec (KO) o sporze Polski z Ukrainą: "Przyjdzie koza do woza"
-
08:01
„Pasy” wróciły do treningów. Trener Grzelak szykuje zmiany w Cracovii
-
07:46
Miliony na inwestycje, spadający dług i polityczny spór. Zarząd Małopolski z absolutorium
-
07:29
Awantura po wyborach osiedlowych w Nowym Sączu. Sprawą zajmie się policja
-
07:07
Dobra wiadomość dla kierowców. Wraca ruch na łącznicach węzła Książ
-
06:49
Krakowska kuria bez zadłużenia. Kard. Ryś powierza finanse świeckiemu ekonomiście
-
06:25
We wtorek nawałnic być już nie powinno, choć możliwe są lokalne burze. Będzie ciepło
-
06:09
Powrót na szczyt. Uniwersytet Jagielloński liderem rankingu Perspektywy 2026
-
06:00
Wypadek z udziałem ciężarówki i osobówki na trasie Szczucin-Dąbrowa Tarnowska. Cztery osoby ranne
-
20:53
Polacy źle oceniają lokalne władze, ale nie zawsze chcą zmiany. Politolog wyjaśnia dlaczego
-
17:47
Order dla Zełenskiego odebrany. Jak rosyjska propaganda wykorzystuje decyzję Nawrockiego?
-
15:58
Co żyje na przystankach i w tramwajach? Kraków bada miejski mikroświat
-
15:41
Policja ustaliła tożsamość kobiety wyłowionej z Wisły
-
15:28
Gmina chce zlikwidować farmę fotowoltaiczną. Owce i kozy będą lepsze?
-
15:00
Swiatłana Cichanouska w Krakowie. „Wolna Białoruś jest interesem całego regionu”
-
14:29
Chabas, berbelucha i zajzajer
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 1.
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze