Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków zagrają o złoto!

• date_range Niedziela, 2017.04.09 18:09 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:13 )
Wisła Can-Pack Kraków przypieczętowała w niedzielę awans do finału Basket Ligi Kobiet! Biała Gwiazda zostawiła za burtą Artego Bydgoszcz i w finale zagrają z lepszym z pary 1KS Ślęza Wrocław - CCC Polkowice.

Koszykarki Wisły Kraków zagrają o złoto!

Przed niedzielnym spotkaniem wiślaczki prowadziły w półfinałowej rywalizacji 2:1 i to one były o krok bliżej finału od swoich rywalek z Bydgoszczy. Artego miało jednak za sobą atut własnej hali, własnego parkietu i kibiców, co zwiastowało ogromne emocje. Gdyby miejscowe koszykarki zwyciężyły, rywalizacja trwałaby nadal. Mecz po stronie wiślaczek rozpoczęła piątka Ewelina Kobryn, Sandra Ygueravide, Magdalena Ziętara, Hind Ben Abdelkader i Vanessa Gidden. I między innymi te zawodniczki pomogły Wiśle osiągnąć po pierwszej kwarcie ośmiopunktowe prowadzenie - było 19:11.

Tak dobra nie była już pod względem zdobywanych punktów druga kwarta. Choć nieznacznie, lepszy był w niej zespół Artego. Przewaga po pierwszej serii została jednak tylko lekko zredukowana i na półmetku spotkania Wisla prowadziła 31:24. Podopiecznym Jose Ignacio Hernandeza plany mocno pokrzyżowała natomiast trzecia odsłona. Tutaj gospodyniom wychodziło praktycznie wszystko i Artego wygrało 21:7. W ten sposób przed ostatnią kwartą stan meczu wynosił 45:38 dla drużyny z Bydgoszczy, a to wiślaczki musiały na koniec odrabiać straty.

Wisła goniła, goniła, aż wreszcie dogoniła Artego. Emocje w hali w Bydgoszczy były ogromne, a o wszystkim musiała zadecydować dogrywka. Regulaminowy czas przyniósł bowiem remis - 56:56. W dodatkowym rozdaniu zimną krwią wykazały się przyjezdne z Krakowa! Gdy zabrzmiał końcowy klakson na tablicy ukazywał się wynik 60:68 - z korzyścią rzecz jasna dla Białej Gwiazdy! Najskuteczniejsza wśród wiślaczek była w tym meczu Ewelina Kobryn, która zanotowała double-double - 18 punktów i 11 zbiórek. Awans do finału to jednak nie sukces jednej zawodniczki, ale całej drużyny Wisły Can-Pack Kraków!

Tak, jak planowały przed sezonem - koszykarki Białej Gwiazdy powalczą o złoto. Z kim? Tego na razie nie wiadomo. W rywalizacji pomiędzy 1KS Ślęzą Wrocław a CCC Polkowice jest remis 2:2, decydujące piąte starcie w środę.

Artego Bydgoszcz - Wisła Can-Pack Kraków 60:68 (11:19, 13:12, 21:7, 11:18, 4:12)