- A
- A
- A
Kolejna wygrana lidera z Niecieczy ?
Piłkarska ekstraklasa pauzuje ze względu na mecz reprezentacji z Gibraltarem, pozostałe zespoły nie próżnują. Lider pierwszej ligi jedzie do Gdyni, Sandecja podejmuje Chojniczankę. W drugiej lidze małopolskie derby Limanvoia - Puszcza oraz mecz Okocimskiego w Legionowie...Zespół Termaliki Bruk-Bet Nieciecza nie zwalnia tempa i sprawia wrażenie, że wreszcie chce dopiąć swego. W 7. kolejce I ligi sensacyjny lider z Niecieczy zagra w Gdyni z Arką.
Popularne "Śledzie" w sześciu spotkaniach uciułały raptem 6 "oczek", W przedsezonowych typowaniach wielu ekspertów umieszczało Arkę Gdynia w gronie drużyn, które mogą powalczyć o awans. Ekipa z Trójmiasta gra jednak chimerycznie i po sześciu kolejkach plasuje się dopiero na 11. miejscu w tabeli. O przełamanie nie będzie jednak łatwo, gdyż w 7. serii spotkań gdynianie zmierzą się z sensacyjnym liderem, Termaliką Bruk-Bet Nieciecza, która wygrała po 6 starciach ma na koncie 16 "oczek". Zespół z małej podtarnowskiej miejscowości idzie jak burza.
W ciągu miesiąca pierwszoligowcy rozegrali 54 spotkania, podczas których padły 144 gole. Tylko w pierwszej kolejce piłkarze zanotowali 31 trafień. Najwięcej strzelonych bramek kibice obejrzeli w meczach Miedzi Legnica. Jednak to lider tabeli, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, jest najskuteczniejszym zespołem. Na czele klasyfikacji strzeleckiej nie stoi jednak żaden zawodnik z tego klubu. Grzegorz Goncerz z GKS-u Katowice i Maciej Kowalczyk z Tych mają na swoim koncie najwięcej goli. Z kolei Emil Drozdowicz z Termaliki jest jedynym graczem, który w tym sezonie popisał się hat-trickiem.
źródło: Orange sport/x-news
Plan 7. kolejki I ligi
Sobota, 6 września:
Arka Gdynia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza
Widzew Łódź - Miedź Legnica
Olimpia Grudziądz - Bytovia Bytów
GKS Tychy - Flota Świnoujście
GKS Katowice - Wigry Suwałki
Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice
Chrobry Głogów - Pogoń Siedlce
Niedziela, 7 września:
Dolcan Ząbki - Wisła Płock
Zagłębie Lubin - Stomil Olsztyn
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
18:23
Pogrzeb Jana Frycza odbędzie się 7 września w Warszawie
-
17:47
Projekt planu ogólnego Krakowa gotowy. Publikacja dopiero między turami wyborów?
-
17:18
16-latek podejrzewany o udział w śmiertelnym pobiciu kibica Hutnika. Był na urlopie z ośrodka wychowawczego
-
16:48
50-metrowy maszt na widokowym wzgórzu w Pieninach. Park protestuje
-
16:17
Poprawia się stan ośmiomiesięcznego dziecka rannego w wypadku na ulicy Solnej
-
16:16
Ruszyła rejestracja kandydatów na prezydenta Krakowa. Pierwsze komitety złożyły podpisy
-
15:59
Promocja firmy w terenie - kiedy wystarczy roll-up, a kiedy warto postawić na namiot reklamowy?
-
15:56
TOP-5 platform do indywidualnej nauki fizyki i chemii online dla licealistów
-
15:51
W Krakowie zrealizowano już osiem transkrypcji małżeństw jednopłciowych. Kolejne wnioski czekają
-
15:08
Plany ogólne miały zmienić sposób zabudowy. W Małopolsce rewolucji może nie być
-
14:37
W Krakowie może powstać unikalne muzeum. „Takie przenosiny zdarzają się raz na kilkaset lat”
-
14:21
Dwa nowe Impulsy 2 już w Tarnowie. Koleje Małopolskie powiększają tabor
-
14:21
Lunapark stanął przy Równi Krupowej bez wymaganych zgód. Sprawa może trafić do prokuratury
-
13:43
Stary most na DK94 do rozbiórki. Powstanie nowa przeprawa koło Olkusza
-
13:22
„Potomkowie zdrajców”? Starosta tatrzański reaguje na słowa o Goralenvolk
-
12:56
Po tragedii na Solnej radni apelują o zmiany w prawie. Chcą „zabójstwa drogowego” i powrotu fotoradarów
-
12:41
Po latach w końcu powstanie ścieżka z Oświęcimia do Brzeszcz. Są miliony na inwestycję
-
12:34
Szerpowie Nadziei zabierają osoby z niepełnosprawnościami w Tatry!
-
12:35
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 11 - Kraków pod kontrolą
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze