Międzynarodowa Unia Kolarska przedstawiła kalendarz wyścigów wszystkich kategorii na przyszły rok. Sezon wyścigów pod auspicjami UCI w Małopolsce rozpocznie się 28 kwietnia, kiedy to rozpocznie się Karpacki Wyścig Kurierów pamięci Wacława Felczaka (kat.2.2U), w którym rywalizować będą orlicy. Ten wyścig zakończy się 2 maja.

1 czerwca, rozpocznie się 61 Małopolski Wyścig Górski (kat.2.2), który potrwa do 4 czerwca – będzie to pierwszy wyścig UCI w Polsce dla kolarzy elity w sezonie 2022.

W przedostatnim tygodniu czerwca klasycznie odbędą się mistrzostwa Polski, które obecnie nie są wpisane do kalendarza UCI, jednak w najbliższym czasie powinno się to zmienić. Na przełomie lipca i sierpnia odbędzie się jedyna impreza wchodząca w skład cyklu UCI WorldTour – 80 Tour de Pologne (29.07-4.08). Organizatorzy polskiego wyścigu narodowego poinformowali już, że tym razem wystartuje on z Poznania. Kolejnych szczegółów traty jeszcze nie znamy.

W sierpniu, poza Tour de Pologne, mają odbyć się też w Małopolsce dwie jednodniówki drugiej kategorii – Memoriał Henryka Łasaka (12.08) i Memoriał Jana Magiery (13.08), które będą ostatnimi polskimi wyścigami UCI w sezonie 2023.