W tym tygodniu tytuł Sportowca Tygodnia, po raz kolejny tej zimy, wędruje do Kamila Stocha. Nasz podwójny mistrz olimpijski z Soczi zyskał 113 głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Katarzyna Kłys z 16 głosami na koncie. Trzecie miejsce ex aequo dla Grzegorza Sudoła i Kariny Liparskiej . Na ich kontach zgromadzono po 14 głosów.

Kamil Stoch, skoki narciarskie - Za bezapelacyjne zwycięstwo w konkursie skoków w fińskim Lahti i powrót na pozycje lidera cyklu Pucharu Świata. Skoczek z Zębu zyskał 53 punkty przewagi nad Sloweńcem Peterem Prevcem. Kryształowa Kula coraz bliżej.

Grzegorz Sudoł, chód sportowy - Reprezentant AZS AWF Kraków zajął trzecie miejsce w chodzie sportowym w meksykańskiej Chihuahua. Dystans 50 km, w zawodach zaliczanych do challenge'u IAAF, wicemistrz Europy z 2010 roku, szósty w ubiegłorocznych mistrzostwach świata, pokonał w 3:52.53.

Katarzyna Kłys, judo - Krakowianka w trzecim tegorocznym starcie znów zajęła trzecie miejsce. W niedzielę stanęła na najniższym stopniu podium zawodów Pucharu Świata w judo w Warszawie.
W Arenie Ursynów zawodniczka UKS Judo Kraków stoczyła cztery walki. Przegrała tylko półfinałową, przez yuko, z późniejszą triumfatorką Francuzką Margaux Pinot. W ostatniej zaś pokonała przez ippon Izraelkę Yarden Mayersohn. W mistrzostwach Europy marzy jej się złoto.

Karina Lipiarska, łucznictwo - Reprezentacja Polski w składzie: Karina Lipiarska (Grot Zabierzów), oraz Natalia Leśniak (Łucznik Żywiec) i Adrianna Żurańska (Unia Pielgrzymka) wywalczyła brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Świata w łucznictwie, które odbyły się w Nimes (Francja). Indywidualnie najlepszą z Polek była właśnie łuczniczka z Zabierzowa, która zajęła 5. miejsce. Lipiarska w pojedynkach pucharowych pokonała Tolkach (Białoruś) 6:4, Marczenko (Ukraina) 6:5 po barażu 10:10, a w pojedynku o wejście do strefy medalowej uległa Pavlovej (Ukraina) 4:6.