Dziś mija 40 lat od debiutu Adama Nawałki w pierwszej reprezentacji Polski w piłce nożnej. 13 kwietnia 1977 roku wszedł do gry w 46 minucie przegranego 1:2, towarzyskiego meczu z Wegrami w Budapeszcie, zastępując Jerzego Wyrobka. Już w drugiej minucie pobytu na boisku strzelił pierwszego gola dla "Biało-czerownych". Potem okazało sie, że jedynego w karierze. Wychowanek klubu "Orlęta" Rudawa, a w czasach reprezentacyjnych piłkarz Wisły Kraków rozegrał w narodowych barwach 34 spotkania. .

Od 1 listopada 2013 jest selekcjonerem polskiej reprezentacji piłkarskiej. Pod jego wodzą "Biało-czerwoni" rozegrali do tej pory 36 spotkań. Ich bilans, to 19 zwycięstw, 13 remisów i tylko 4 porażki. Dzięki temu po raz pierwszy w historii Polacy awansowali na 11 miejsce w światowym rankingu narodowych reprezentacji piłkarskich. Co ciekawe... Jako trener reprezentacji jeszcze nigdy nie mierzył się z Węgrami.