Jessica Fox zdominowała zawody Pucharu Świata w kajakarstwie górskim rozgrywane na krakowskim torze Kolna. Australijka wygrała w piątek konkurencję K1, a w sobotę C1. Klaudia Zwolińska ponownie nie zdołała awansować do finału i została sklasyfikowana na 13. miejscu.

Zwolińska w piątek w swojej podstawowej konkurencji zajęła 11. lokatę. W sobotę w półfinale uzyskała 13. czas. O tym, że nie wystąpi w decydującej rozgrywce zadecydowały przede wszystkim dwa dotknięcia bramki, za które otrzymała 4 karne sekundy. Druga z Polek – Aleksandra Stach zajęła w półfinale 27. miejsce.

Bezkonkurencyjna okazała się mistrzyni olimpijska z Tokio – Fox, która mimo że w finałowym przejeździe otrzymała dwie karne sekundy zdołała wyprzedzić Brazylijkę Anę Satilę i Czeszkę Martinę Satkovą.

W rywalizacji kanadyjkarzy najlepszy okazał się Francuz Jules Bernardet, który wyprzedził Słowaka Mateja Benusa i Brytyjczyka Ryana Westleya. Michał Wiercioch w półfinale uzyskał 24. czas.

W konkurencji tej, decyzją sztabu szkoleniowego, nie wystartował najlepszy polski kanadyjkarz Grzegorz Hedwig, który ma już zapewnioną kwalifikację na igrzyska w Paryżu.

Krakowskie zawody zakończy niedzielna rywalizacja w crossie.