Reprezentacji Polski w skokach narciarskich (Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch) przyznano brązowy medal w konkursie drużynowym podczas narciarskich mistrzostw świata w Val di Fiemme.


Pierwotnie „biało-czerwoni” zajęli czwartą pozycję - za Austriakami, Norwegami i Niemcami. Po konkursie okazało się jednak, że sędziowie błędnie policzyli punkty podczas pierwszego skoku Norwega Andersa Bardala (zaliczono mu skok z 20. belki startowej podczas, gdy skakał z 21.)


W efekcie Polska przesunęła się na trzecie miejsce w klasyfikacji konkursu, a Norwegia spadła na czwarte.

W konkursie klasą dla siebie był Kamil Stoch. Gdyby dzisiejsze zawody były konkursem indywidualnym Małopolanin zdobyłby złoto!

* Austria Mistrzem Świata!!!

* Norwegowie świetnie. Niestety czwarte miejsce Polaków. Szkoda! Zabrakło 0,8 punktu!!! To jest pół metra.

* Niemcy lepsi o 0,8 punktu!

* Kamil Stoch genialnie!!! 130 metrów!! Co to da?

* Polacy przed ostatnią serią zajmują czwarte miejsce. Tracimy do Niemców 6,8 punktu.

* Kubacki! 128 metrów. Biało-czerwoni traca trzecie miejsce. Wszystko w nogach Kamila Stocha.

* Trzymamy kciuku za Dawida Kubackiego!

* Norwegowie słabo!!! Polacy na trzecim miejscu!!! Ale to będzie końcówka! Tracimy do liderów 16,1 punktu. Nad Norwegia mamy tylko 0,3 punktu przewagi.

* Piotr Żyła 126 metrów. Wyprzedzamy Japonię.

* Maciej Kot!!! Super!! 128,5 Polacy cały czas na 4 miejscu. Prowadzenie Austria. Tracimy do trzeciej drużyny Niemiec 7,3 punktu.

Po pierwszej serii:

1. Norwegia 567,2
2. Austria 564,5
3. Niemcy 563,5

4. Polska 558,5
5 Japonia 557,2

* Polacy juz na miejscu 4. Tracimy do trzeciej ekipy Niemiec tylko 5 punktów! A do liderów Austriaków 8.7 punktu!

* W czwartej serii zobaczymy Kamila Stocha. Świetnie Kamil Stoch 134 metry!!!

* Dawid Kubacki 126 metrów. Cały czas będziemy na piatym miejscu. Do trzeciej reprezentacji Niemiec tracimy 12,7 punktu. Cały czas prowadzą Austriacy i tracą prowadzenie. Pierwsze miejsce Norwegowie po świetnym skoku Bradala.

* Kubacki dobrze. Ile to będzie?

* Trzecia grupa rozpoczęła skakanie. W naszej drużynie teraz czekamy na skok Dawida Kubackiego.

* Pierwsze skoki w naszej drużynie oddali już Maciej Kot i Piotr Zyła. Po dwóch grupach skoczków Biało -Czerwoni zajmują piąte miejsce. Polacy do trzeciego miejsca trać 7,1 punktu. Prowadzą Austriacy, którzy nad drugą - reprezentacją Niemiec mają 8 punktów przewagi.