Cracovia do Bielska –Białej jechała po obowiązkowe 3 punkty, wyjątkowo ważne w walce o czołową ósemkę, dającą pewne utrzymanie w lidze. Po kiepskim ligowym początku roku Pasy nie przegrały dwóch spotkań z rzędu i na stadion przedostatniego w tabeli Podbeskidzia jechały w roli zdecydowanego faworyta. W pierwszym składzie w roli „fałszywej dziewiątki” znów wystąpił sprowadzony niedawno do Krakowa Giannis Papadopoulos.

Podopieczni trenera Stawowego spotkanie rozpoczęli z tradycyjnym już, typowym dla tego szkoleniowca założeniem taktycznym. Na grającą krótkimi podaniami Cracovię szkoleniowiec gospodarzy, Leszek Ojrzyński posłał wysoko ustawiony pressing. Taka taktyka nie zdała się jednak na, wiele, bo krakowianie wyjątkowo mądrze utrzymywali się przy futbolówce, choć nie potrafili wykreować sobie groźnych sytuacji podbramkowych.
Po raz pierwszy Zajacowi zagroził Boljević w 8. minucie. Czarnogórzec potężnie kropnął z rzutu wolnego z okolic 30 metra i tylko kapitalna interwencja bramkarza Podbeskidzia ustrzegła gospodarzy przed stratą gola. Później, mimo wielu prób Pasy nie potrafiły sobie stworzyć okazji na objęcie prowadzenia.
Taka sytuacja trwała aż do 38. minuty meczu. Wtedy to kapitalnie lewym skrzydłem z piłką pobiegł Steblecki i tuż przy linii końcowej wycofał futbolówkę do Papadopoulosa, który z pierwszej piłki, technicznie umieścił ją w długim rogu, obok bezradnego Zajaca. Było to premierowe trafienie Greka dla Cracovii.
Druga połowę lepiej zaczęli gospodarze, którzy od razu usiedli na połowie Pasów. Wystarczyła jedna groźniejsza akcja i po przyjęciu piłki ręką przez Nykiela, w 61. minucie Podbeskidzie stanęło przed szansą wyrównania z jedenastki. Tą na gola mocnym strzałem w środek bramki zamienił Marek Sokołowski. Podrażnione Pasy bliskie odzyskania prowadzenia były siedem minut później, kiedy to świetnie w pole karne lewą stroną wpadł Boljević. Czarnogórzec przegrał jednak pojedynek „sam na sam” z Zajacem. Do końca spotkania mimo wyraźnej przewagi Cracovia nie zagroziła już gospodarzom i mecz zakończył się podziałem punktów.
Po 27 kolejkach podopieczni trenera Wojciecha Stawowego zajmują w tabeli 9. miejsce i do ósmej Jagiellonii tracą 2 punkty. Kolejne dwa mecze krakowianie zagrają na własnym stadionie, a rywalami będą drużyny Widzewa Łódź i Górnika Zabrze.

PODBESKIDZIE Bielsko-Biała 1 : 1 CRACOVIA

'38 Giannis Papadopoulos (0:1)
'61 Marek Sokołowski-k. (1-1)

Skład Podbeskidzia: Zajac, Górkiewicz, Pietrasiak, Telichowski, Pietruszka, Chmiel('46 Sokołowski), Łatka-żk, Sloboda, Iwański('73 Kołodziej), Malinowski, Stąporski('46 Chrapek)

Skład Cracovii: Pilarz, Nykiel, Żytko, Marciniak, Jaroszyński('80 Szeliga), Steblecki, Straus, Dąbrowski, Danielewicz, Boljević('76 Bernhardt), Papadopoulos

90:00+3 KONIEC MECZU! Cracovia dość pechowo traci punkty na boisku przedostatniego w tabeli Podbeskidzia!

90:00+2 Pilarz instynktownie zbija piłkę po strzale Kołodzieja z rzutu wolnego. Prace utrudnił mu Marcinika, który zamiast blokować strzał, uchylił się przed piłką będąc

90:00 Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty.

'89 Ach! Teraz mogło się powieść. Z 16 metrów strzał prygotował sobie Bernhardt, piłka odbiła się od głowy obrońcy i przyjął ją Marciniak, który dośrodkował w pole karne do Danielewicza. Ten nieczysto uderzył z pierwszej piłki i futbolówka minęła słupek

'88 Nykiel powstrzymuje wybiciem głową groźne dośrodkowanie Telichowskiego w pole karne. teraz to gospodarze są znacznie bliżsi zdobycia prowadzenia

'86 Niezła seria akcji Pasów. Bliski uderzenia z przewrotki po dośrodkowaniu Marcinika był Kita.

'83 I ostatnia zmiana w zespole Pasów. Boisko opuścił Sebastian Steblecki, a zastępuje o przemysław Kita. Młody zmiennik tym sezonie zdobył trzy bramki, w tym jedną właśnie z Podbeskidziem

'80 Po strzale samego poszkodowanego piłka uderza w mur

'79 I szykuje się kolejna zmiana - Szeliga zmienia Jaroszyńskiego. To dość dziwna decyzja trenera Stawowego. Tymczasem Kołodziej faulowany przez Marciniaka przed polem karnym. Rzut wolny dla gospodarzy!

'76 Pierwsza zmiana w zespole Pasów. Boljevicia zastępuje Bernhardt

'76 Na stadionie w Bielsku zasiadło dziś nieco ponad 3000 widzów

'73 Trzecia zmiana w Podbeskidziu. Kołodziej w miejsce Iwańskiego.

'70 Dąbrowski świetnie powstrzymuje groźnie atakującego lewym skrzydłem Malinowskiego

'68 Boljević ogrywa z lewej strony Pietrasiaka i wpada pod pole bramkowe Podbeskidzia! Strzał Czarnogórca broni instynktownie Zajac, a po chwili dobitkę Papadopoulosa odbija jeszcze Telichowski

'65 Po wyrównującej bramce mecz stał się znacznie bardziej otwarty. Akcje w niezłym tempie przenoszą się z jednej bramki pod drugą

'61 GOL! Podbeskidzie wyrównuje, po pewnym uderzeniu Sokołowskiego z 11 metrów. To był dopiero pierwszy celny strzał gospodarzy w tym meczu

'60 RZUT KARNY DLA PODBESKDZIA! Piłkę ręką w polu karnym zagrał Krzysztof Nykiel

'58 Nieco lepszy okres gry gospodarzy, którzy poczynaają sobie coraz groźniej pod bramką Pilarza,

'55 Mamy pierwszą dziś karę indywidualną. Żółtą kartką ukarany Dariusz Łatka

'54 Nykiel odcina od podania Macieja Iwańskiego, będzie aut dla Podbeskidzia blisko naszej bramki.

'53 Ach okazja Stebleckiego! Zawodnik Pasów był już w polu karnym z futbolówką i zamiast uderzać lub szukać podania usiłował oszukać Górkiewicza sztuczką techniczną. Bez powodzenia i Podbeskidzie odzyskało futbolówkę

'50 Steblecki oszukał łatwo Górkiewicza, który źle obliczył lot piłki. Futbolówka przeleciała nad jego głową. Tyle że podanie Stebleckiego do przodu bardzo złe, prosto do Zajaca

'46 Druga połowa już rozpoczęta. Podbeskidzie zaczyna ją z dwoma zmianami w składzie. Chmiela zastąpił Sokołowski, zaś Stąporskiego Chrapek

45:00 +1 Koniec pierwszej połowy!

45:00 Sędzia dolicza jedną minutę.

'44 I znów Cracovia rozgrywa na swojej połowie. Wygląda to trochę na nieelegancką grę na czas

'42 Groźne dośrodkowanie Pietruszki w kierunku pola karnego. Piłkę rzuconą "na aferę" łapie Pilarz

'40 Bramka Pasów pobudziła nieco gospodarzy, którzy teraz przejęli na chwilę inicjatywę

'38 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Giannis Papadopoulos zdobywa swoje premierowe trafienie. Kapitalnie lewym skrzydłem z piłką pobiegł Steblecki i tuz przy linii końcowej wycofał futbolówkę do Greka, który z pierwszej piłki, technicznie umieścił ją w długim rogu, obok bezradnego Zajaca

'33 Iwański bardzo mocno dorzucił z rzutu wolnego. Dośrodkował tak, że nikt nie miał szans na opanowanie piłki i przy piłce znów Pasy

'30 Świetne prostopadłe podanie w powietrzu Stebleckiego do Papadopoulosa. Grek atakowany przez Górkiewicza nie zdołał jednak opanować futbolówki i oddać strzału z niewielkiej odległości

'28 Straszliwą kopaninę śledzimy w Bielsku-Białej. Dominujące w posiadaniu piłki Pasy nie potrafią zagrozić bramce przedostatniej drużyny w tabeli

'25 Straus uruchamiał Jaroszyńskiego lewą flanką, ale kopnął zdecydowanie za mocno i przy piłce jest Podbeskidzie

'22 Strzał Dąbrowskiego z dystansu postraszył co najwyżej kibiców zajmujących miejsca za bramką Zajaca

'21 Po dwudziestu minutach gry mozna śmiało stwierdzić, że spotkanie lekko rzecz ujmując nie porywa. Cracovia zwłaszcza na swojej połowie kurczowo trzyma się przy piłce, a gospodarze usiłują założyć wysoki pressing.

'17 Strata Danielewicza w ofensywie, ale bez konsekwencji dla Cracovii, bo dobrze ustawiony na środku boiska Marciniak przerwał kontrę gospodarzy

'16 Niezły pomysł Dąbrowskiego. Defensywny pomocnik Pasów posłał długą piłkę w powietrzu do wysuniętego Papadopolosa. Zabrakło jednak odrobinę precyzji

'13 Malinowski ładnie ograł trójkę obrońców Cracovii i posłał prostopadłe podanie do wychodzącego na pozycje Stąporskiego. Przecina to na szczęście Żytko

'11 Ryzykowna przebijanka na połowie Cracovii. Pilarz krótko zagrywa do Marcinika i było bardzo blisko, by piłkę przejął atakujący Stąporski

'8 Ależ kapitalny strzał Boljvicia, bezpośrednio z rzutu wolnego! To mógłby być gol kolejki. Bramkarz Podbeskidzia wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na bok, sam uderzając głową w słupek. Potrzebna będzie teraz interwencja lekarzy

'5 Minimalny spalony Papadopoulosa po ładnym prostopadłym podaniu Strausa. Grek miałby przed sobą już tylko bramkarza.

'3 Cracovia konsekwentnie długo utrzymuje się przy piłce, Na razie jednak niewiele z tego wynika

'1 Pierwszy gwizdek sędziego Mariusza Złotka już za nami!