Cracovia zakwalifikowała się do Ligi Europy! Legia mistrzem kraju

• date_range Niedziela, 2016.05.15 15:03 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:52 )
Cóż to był za mecz! Cracovia wygrała na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 2-0 i zakwalifikowała się do rozgrywek Ligi Europy zajmując 4 miejsce w tabeli. 12 tysięcy kibiców zebranych na stadionie miało okazję obserwować tę historyczną chwilę. W tej samej kolejce Legia wygrała z Pogonią Szczecin 3-0 i zapewniła sobie tytuł mistrza kraju. Drugie miejsce dla Piasta, który przegrał z Zagłębiem Lubin 0-1. Lubinianie zakończyli rozgrywki na najniższym stopniu podium.

fot: M. Lasyk

Cracovia wygrywa z Lechią i będzie walczyć w Lidze Europy

W pierwszej połowie zdecydowanie dominowała Cracovia. W 9 minucie Mateusz Cetnarski egzekwował rzut wolny z okolic linii bocznej. Jego dośrodkowania nikt nie przeciął a piłka wpadła do bramki obok zdezorientowanego bramkarza Lechii. 3 minuty później mogło być już 1-1. Sandomierski jednak świetnie wybronił strzał głową jednego z napastników z Gdańska.

W 16 minucie krakowianie mieli świetną okazję do podwyższenia prowadzenia, ale Cetnarski zmarnował niezłą kontrę Pasów. W 28 minucie przed szansą stanął Vestenicky, ale jego uderzenie z wielkim trudem wybronił Milinković-Savić. W pierwszej połowie Lechia miała jeszcze tylko jedną szansę. W 39 minucie Sandomierski pewnie obronił strzał Flavio Paixao.

W 54 minucie Vestenicky zmarnował kolejną szansę na podwyższenie prowadzenia. Zamiast podawać, zdecydował się na uderzenie i jego strzał wybronił Milinković-Savić. W dużo lepszej pozycji ustawiony był jednak Kapustka, ale Słowak go nie zauważył. Cracovia dopięła swego w 65 minucie, ale za sprawą gracza gości. Z prawej stronie dośrodkował Wójcicki a Rafał Janicki umieścił piłkę we własnej siatce!

W 85 minucie powinno być 3-0. Mateusz Wdowiak wywalczył rzut karny, ale Vanja Milinković-Savić obronił uderzenie Cetnarskiego z 11 metrów.

Cracovia ostatecznie wygrała 2-0 i przypieczętowała świetny sezon. Pasy zagrają w eliminacjach Ligi Europy, ale nie ma podium. Zagłębie Lubin pokonało bowiem Piasta Gliwice i zajęło 3 miejsce.