Derby dla Cracovii GALERIA

• date_range Niedziela, 2013.05.12 10:26 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:07 )
Pierwszoligowe derby Małopolski dla piłkarskiej drużyny Cracovii. Pasy choć przegrywały z Termaliką Brukbet Nieciecza ostatecznie zdobywają trzy punkty. W pierwszej połowie słabo wypadła Cracovia, w drugiej Termalika. Po ciężki meczu Pasy wygrywają 2-1. Po tej wygranej Cracovia pozostaje w grze w walce o piłkarską ekstraklasę.

Posłuchaj relacji Grzegorza Bernasika
Cracovia - Termalica

Mimo porażki Termalika utrzymała fotel lidera pierwszoligowych rozgrywek. Słoniki mają 58 punktów i cztery oczha przewagi nad Cracovią. dzięki wygranej Pasy wskoczyły na drugie miejsce. Drużyna Wojciecha Stawowego ma tyle samo punktów co trzecia Flota Świnoujście.

Cracovia - Termalika Brukbet Nieciecza 2-1

19' 0-1 Emil Drozdowicz
40' 1-1 Mateusz Żytko
67' 2-1 Edgar Bernhardt

Cracovia: Pilarz - Nykiel, Żytko, Kosanović, Struna - Danielewicz, Dąbrowski (Szeliga '84), Budziński - Bernhardt, Dudzic (Ntibazonkiza '58) , Boljević (Zejdler '84)
Termalica Bruk-Bet: Nowak - Piątek, Nalepa, Czerwiński, Pielorz - Horvath, Lipecki - Ceglarz (Kaczmarczyk '67), Pawlusiński, Jarecki (Rybski '81) - Drodzowicz (Sobczak '75)

Żółte kartki: Boljević, Dudzic , Bernhardt, Struna, Nykiel - Piątek
Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)
Widzów: 7081

KONIEC MECZU

90+3 Jeszcze rzut rozny dla Termkaliki

90+2 Gramy jeszcze minutę.

90' Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

88' Termalika zamknęła Cracovię na własnej połowie..

86' Pawlusiński przestrzelił.Piłka poszybowała nad bramką. Termalika jeszcze bierze oddech.

85' ŻÓŁTA KARTKA dla Adraża Struny

82' Zmiana w Cracovii: Zjedler za Bolievića i Szeliga za Dąbrowskiego

82' Słupek ratuje Cracovie po strzale Rybskiego. Poprawka broni bramkarz Pasów. Niesamowite! Pilarz wielkie brawa - ratuje Cracovie.

81' Jarecki opuszcza boisko pojawia się Rybski

79' Koniec meczu będzie jeszcze bardzo ciekawy!

74' Emila Drozdowicza zmienia Szymon Sobczak

67' 2-1Goooolll!!! Cracovia prowadzi z Termaliką. Edgar Bernhardt!!!

67' Zmiana w Termalice: Krzysztof Kaczmarczyk za Ceglarza.

66' Kolejny rzut wolny dla Cracovii. Będzie bardzo ciekawie.

63' Cracovia przejmuje inicjatywę. Termalika gaśnie w oczach.

62' Kosanovic uderza w piłkarzy Termaliki. Nic z tego nie będzie.

61' rzut wolny dla Cracovii. 17 minut od bramki Termaliki. Jest pozycja fantastyczna.

57' Saidi Ntibazonkiza zmienia Bartłomieja Dudzica. Burundyjczyk pojawił się na boisku po 377 dniach przerwy.

54' ŻÓŁTA KARTKA dla Bartłomieja Dudzica

50' Vladimir Boliević uderzenie z 28 metrów. Piłka nieznacznie mija bramkę Termaliki.

48' ŻÓŁTA KARTKA dla Karola Piątka

46' Rozpoczęła Cracovia.

Piłkarze już na murawie. Obie jedenastki bez zmian. Zaraz zaczynamy.

Koniec pierwszej połowy spotkania.

45+1' znowu zamieszanie pod bramką Cracovii. Pilarz raz jeszcze tam gdzie powinien być.

45' Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

Po centrze Boljevicia z rzutu wolnego Mateusz Zytko głową pokonał Nowaka i Cracovia wróciła do gry.

40' Gooolllll!! Mamy remis. Mateusz Żytko strzela gola dla Pasów.

38' ŻÓŁTA KARTKA dla Wladimira Bolievića

34' I znowu Pilarz. Gdyby nie bramkarz Cracovii Termalika prowadziłaby juz 3-0.

33' Cracovia w tarapatach. Broni Pilarz. Gdzie są obrońcy Cracovii

31' Boliević złe przyjęcie - byłoby niebezpiecznie. Rzut rożny dla Pasów.

28' Po prostopadłym podaniu Bernhardta Dudzic znalazł się w pozycji strzeleckiej, z 16 metrów uderzył bez większego namysłu, ale nie trafił w bramkę rywali.

24' głębokie dośrodkowanie Termaliki. Od bramki rozpoczną pasy.

19' Gooollll!!!!! Emil Drozdowicz Termalika prowadzi 1-0. Kontra Termaliki. Zaspali obrońcy Pasów.

12' Jarecki lewą stroną zatrzymany przez obrońców Pasów.

11' Kibice na trybunach skandują "Dariusz Pawlusiński". Przypomnę zawodnik Termalik przez wiele lat był graczem pasów.

9' Plastik strzela - ale broni Pilarz - choć w pierwszej chwili bramkarz Cracovii miał problemy.

8' wolny dla Termaliki - to będzie dogodna sytuacja dla Pawlusińskiego.

6' Piatek wpada w pole karne. Zawodnik przewrac się na ziemię i protestuje, że powinien być rzut karny dla Termaliki. Sędzia podejmuje dobra decyzję - karnego nie ma. Nie było faulu.

5' Kolejny atak Termaliki prawym skrzydłem zakończony dośrodkowaniem w pole karne Cracovii, ale i tym razem Pilarz pewnie złapał piłkę.

4' kolejna szybka akcja Cracovii. Dobre zachowanie obrońców Termaliki. Na spalonej zawodnik Pasów.

2' pierwsza dobra szybka akcja Cracovii. Na posterunku bramkarz Termaliki.