Przygotowujący się do wiosennej części sezonu ligowego piłkarze Cracovii rozegrali dziś pierwszy mecz kontrolny . W Uniejowie, gdzie przebywają na zgrupowaniu - remisowali z ostatnia drużyną ekstraklasowej tabeli, Widzewem Łódź 2:2. Do przerwy "Pasy" przegrywały 0:2, gole tracąc w 22 (Marcin Kaczmarek) i 25 minucie (Eduards Visniakovs). Do wyrównania doszło w końcowej fazie meczu. Obie bramki dla krakowian strzelił Bartłomiej Dudzic (80 i 87 min).

Trener Wojciech Stawowy sprawdził w tym meczu 21 piłkarzy: Pilarz - Kuś, Szeliga, Żytko, Jaroszyński - Dąbrowski, Danielewicz, Budziński - Bernhardt, Steblecki, Boljević oraz Wasiluk, Kapustka, Nykiel, Żurek, Zejdler, Ntibazonkiza, Wawrzynkiewicz, Kita, Dudzic i Bartków.

********************

Sparingowy mecz rozegrali także piłkarze I-ligowej Puszczy Niepołomice. Na stadionie w Zakopanem przegrali z wiceliderem T'Mobile Ekstraklasy Górnikiem Zabrze 1:3. Grano 4x30 minut. Gola dla Puszczy, przy stanie o:3 strzelił Michał Mikołajczyk.
Puszcza: Sobieszczyk (61' Cieśla) - Borovicanin (61' Mikołajczyk), Lizak (61' Kołodziej), Benevente (61' Biernat), Zontek (61' Szymonik) - Strózik (61' Biel), Ł. Nowak (61' Rodin), Janik (61' Kałat) oraz trzech zawodników testowanych. Grali także: Bieszczanin i Uwakwe.