Piłkarze Cracovii grają na stadionie przy ulicy Kałuży z Zagłębiem Sosnowiec. Stawką tego dwumeczu jest awans do półfinału rozgrywek o Puchar Polski. W pierwszym spotkaniu lepsza okazała się ekipa z Małopolski wygrywając 2:1. Bramki strzelali Miroslav Čovilo i Deniss Rakels.

Skład Pasów w rewanżowym meczu z Zagłębiem: Krzysztof Pilarz, Paweł Jaroszyński (78' Zjawiński), Piotr Polczak,  Miroslav Covilo, Bartosz Rymaniak, Damian Dąbrowski, Marcin Budziński, Mateusz Cetnarski (46' Wołąkiewicz), Deniss Rakels (62' Wdowiak), Erik Jendrisek, Boubacar Dialiba.

Początek spotkania nieudany dla Cracovii. W 26 minucie po bramce Martina Pribuli goście prowadzili 1:0, a w 40 minucie Covillo faulował w polu karnym Paluchowskiego. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Sebastian Dudek. Po przerwie trener Jacek Zieliński wprowadził jedną zmianę. Mateusza Cetnarskiego zastąpił Hubert Wołąkiewicz.

Po 20 minutach II połowy wynik nie ulega zmianie. Zagłębie broni się bardzo skutecznie. 15 minut do końca meczu - ani wynik, ani obraz gry nie uległy zmianie. W 77 minucie Ciovilo pakuje piłke do siatki, ale otrzymał podanie od bedacego na spalonym Rymaniaka. Nadal 0:2, a czasu coraz mniej. W 89 minucie słupek ratuje gości przeed utratą gola! Sędzia dolicza trzy minuty. 180 sekund nadziei Cracovii. Okazję w doliczonym czasie gry ma jednak Zagłębie! Cracovię ratuje interwencja Pilarza.

KONIEC MECZU. Sensacja w Krakowie stała się faktem.

W półfinale jest już Legia Warszawa po dwóch wygranych z Chojniczanką. W pozostałych parach o awans walczą Lech Poznań z Zagłębiem Lubin i Śląsk Wroclaw z Zawiszą Bydgoszcz. Losowanie par półfinałowych 16 grudnia po meczu we Wrocławiu.