• A
  • A

Półfinał Pucharu Polski nie dla Cracovii

• Sport
  • date_range Czwartek, 2015.11.19 21:12 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:45 )
Najkrótsza droga do europejskich pucharów nie została przez krakowian wykorzystana. Cracovia przegrała z piłkarzami Zagłębia 0:2 i to sosnowiczanie awansowali do półfinału rozgrywek o Puchar Polski. W pierwszym spotkaniu był wynik 2:1 dla Cracovii.

for. Marek Lasyk

Cracovia nie zagra w półfinale Pucharu Polski, fot. Marek Lasyk

Skład Pasów w rewanżowym meczu z Zagłębiem: Krzysztof Pilarz, Paweł Jaroszyński (78' Zjawiński), Piotr Polczak,  Miroslav Covilo, Bartosz Rymaniak, Damian Dąbrowski, Marcin Budziński, Mateusz Cetnarski (46' Wołąkiewicz), Deniss Rakels (62' Wdowiak), Erik Jendrisek, Boubacar Dialiba.

Początek spotkania nieudany dla Cracovii. W 26 minucie po bramce Martina Pribuli goście prowadzili 1:0, a w 40 minucie Covillo faulował w polu karnym Paluchowskiego. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Sebastian Dudek. Po przerwie trener Jacek Zieliński wprowadził jedną zmianę. Mateusza Cetnarskiego zastąpił Hubert Wołąkiewicz.

Po 20 minutach II połowy wynik nie ulega zmianie. Zagłębie broni się bardzo skutecznie. 15 minut do końca meczu - ani wynik, ani obraz gry nie uległy zmianie. W 77 minucie Ciovilo pakuje piłke do siatki, ale otrzymał podanie od bedacego na spalonym Rymaniaka. Nadal 0:2, a czasu coraz mniej. W 89 minucie słupek ratuje gości przeed utratą gola! Sędzia dolicza trzy minuty. 180 sekund nadziei Cracovii. Okazję w doliczonym czasie gry ma jednak Zagłębie! Cracovię ratuje interwencja Pilarza.

KONIEC MECZU. Sensacja w Krakowie stała się faktem.

W półfinale są już Legia Warszawa po dwóch wygranych z Chojniczanką i Lech Poznań po dwóch zwycięstwach z Zagłębiem Lubin. W czwartej parze Śląsk Wrocław rywalizuje z Zawiszą Bydgoszcz. Losowanie par półfinałowych 16 grudnia po meczu we Wrocławiu.