W czwartkowy wieczór w Nowym Targu wyłoniony zostanie zdobywca hokejowego Puchar Polski. GKS Tychy po raz siódmy ? Czy Comarch Cracovia dorzuci to trofeum do wywalczonych w ostatnim roku Pucharu Polski 2015, tytułu Mistrza Polski 2015/16 i Superpucharu Polski 2016 ? Początek meczu pomiędzy Comarch Cracovią a GKS Tychy o godzinie 18.30. Transmisji słuchać można w kanale sportowym na naszej stronie internetowej oraz w urządzeniach mobilnych, po zainstalowaniu specjalnej, bezpłatnej aplikacji. Relacji słuchać można także w odbiornikach cyfrowych korzystających z technologii DAB+.

Takiego składu finału chyba można było się spodziewać. Z dwóch półfinałów o wiele ciekawszy był mecz TatrySki Podhale - Comarch Cracovia. To było zacięte i emocjonujące spotkanie, od pierwszej do ostatniej syreny. Nie mogło być inaczej, skoro na lodowisku spotkali się "krakowiacy" i "górale". Po zaciętym spotkaniu TatrySki Podhale przegrało z Comarch Cracovią 2:4 (1:2,0:0,1:2). Bramki dla Pasów strzelali: Dziubiński, Svitana, Maciejewski oraz Jencik. Dla Szarotek trafili: Iossafov oraz Różanski.

Rozpoczęło znakomicie dla przyjezdnych z Grodu Kraka, bo oto Krystian Dziubiński popisał się kapitalnym strzałem z backhandu. Po chwili, Pasy (grające w osłabiebieniu) mogły podwyższyć prowadzenie ale rzutu karnego nie wykorzystał Urbanowicz.To się zemściło na podopiecznych Rudolfa Rohacka. Do remisu doprowadził Iossafov. W 14 minucie spotkania było 1:2 dla Cracovii, po tym jak gola zdobył Svitana."Szarotki" jednak nie rezygnowały i doprowadziły do remisu 2:2. W 43 minucie Jarosław Różański celnym strzałem daje nadzieje gospodarzom, że jeszcze mogą skutecznie powalczyć o finał. Maciejewski i Jencik odarli jednak gospodarzy z marzeń o wielkim finale. Po pasjonującym spotkaniu Tatry Ski Podhale przegrało z Comarch Cracovią 2:4. To szósta wygrana Cracovii z Podhalem w tym sezonie. Obrońca trofeum ponownie w finale.

W pierwszym półfinale GKS Tychy pokonał Polonię Bytom 5:1.