Ważne zwycięstwo tarnowianek z sąsiadującym w tabeli zespołem OnlyBio Pałac Bydgoszcz. Zespół gości bliski był kompletu punktów, ale ambitnie walczące zawodniczki drużyny Roleski Grupa Azoty straty odrobiły, a później przechyliły szalę w tie-breaku.

Piąty set należał już zdecydowanie do rozpędzonych "Żyraf". Tarnowianki szybko "odjechały" na 6:1, 8:3 i 11:4 i nie dały sobie wydrzeć wygranej, choć przy stanie 13:7 o czas poprosił trener Marcin Wojtowicz, aby uspokoić grę swojego zespołu w ostatnich minutach meczu. Ostatni punkt w tym spotkaniu należał do Katarzyny Marcyniuk - MVP meczu.

Roleski Grupa Azoty Tarnów - OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:2 (21:25, 24:26, 25:22, 25:22, 15:10).

Roleski Grupa Azoty Tarnów: Wiktoria Kowalska, Marta Łyczakowska, Katarzyna Marcyniuk, Magdalena Ociepa, Gabriela Ponikowska, Klaudia Świstek - Aleksandra Żurawska (libero) - Anna Pawłowska, Adrianna Rybak, Aleksandra Szczepańska, Wiktoria Szumera;

OnlyBio Pałac Bydgoszcz: Paulina Bałdyga, Monika Gałkowska, Anna Lewandowska, Koleta Łyszkiewicz, Kinga Różyńska, Ewelina Żurowska - Agata Witkowska (libero) - Aleksandra Justka, Kamila Kobus, Magdalena Mazurek, Pola Nowakowska.

MVP: Katarzyna Marcyniuk