Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Anglicy odwiedzili Auschwitz

  • Sport
  • date_range Piątek, 2012.06.08 17:42 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:48 )
Przedstawiciele piłkarskiej reprezentacji Anglii zwiedzili były niemiecki obóz Auschwitz. Na rampie w byłym Auschwitz II-Birkenau, w którym Niemcy masowo mordowali Żydów, zapalili dwa znicze, oddając hołd ofiarom. Znicze ustawili trener Roy Hodgson i szef angielskiej federacji piłkarskiej David Bernstein.

fot. Kuba Niziński

Piłkarze, wśród których byli między innymi Wayne Rooney, Joe Hart i Ashley Cole, zwiedzili muzealną ekspozycję w byłym obozie Auschwitz I. Anglicy zobaczyli też budynek krematorium. Anglicy przeszli także obok stojącego na rampie wagonu-pomnika, upamiętniającego ponad 400 tysięcy Żydów z Węgier, którzy od maja do lipca 1944 roku zostali przywiezieni do obozu Auschwitz i zgładzeni. Część reprezentantów Anglii, która nie przyjechała do Muzeum Auschwitz, zwiedziła w piątek po południu muzeum w dawnej krakowskiej fabryce Oskara Schindlera, Niemca, który podczas wojny ocalił ponad tysiąc Żydów.

KN

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię