Zdaniem internautów, w tym tygodniu na tytuł Sportowca Tygodnia zasłużył bramkarz Puszczy Niepołomice - Andrzej Sobieszczyk. Młody i utalentowany golkiper otrzymał 188 głosów. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch , na którego swoje głosy oddało 107 osób. Na najniższym stopniu podium radiowego plebiscytu stanęła Katarzyna Bachleda Curuś . Na jej kandydaturę zagłosowało 21 osób.

Łącznie w naszym plebiscycie zagłosowało 316 osób. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Takie były nasze nominacje:

Kamil Stoch - Po dwóch złotych medalach wywalczonych w Soczi, na koniec sezonu dorzucił jeszcze zdobycie Pucharu Świata. Kamil Stoch, jako drugi po Adamie Małyszu Polak, zdobył Kryształowa Kulę w skokach narciarskich. Podczas ostatnich zawodów pucharowych w Planicy skoczek z małopolskiego Zębu kontrolował sytuacje i w dwóch konkursach indywidualnych zajął czwarte miejsce. Dodatkowo w sobotę nasza drużyna z Kamilem na czele zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata.

źródło: wikipedia

Katarzyna Bachleda Curuś - Po zdobyciu srebra w Soczi, Katarzyna Balchleda Curuś cały czas utrzymuje wysoką formę. Zawodniczka Porońca Poronin był najlepsza z reprezentantów Polski w wielobojowych mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen. Polka zajęła 7 miejsce.

Andrzej Sobieszczyk - 20-letni bramkarz Puszczy Niepołomice tej wiosny w trzech meczach jeszcze nie skapitulował. Między innymi bardzo dobra postawa młodego golkipera małpolskiego pierwszoligowca pozwoliła Puszczy wyskoczyć ze strefy spadkowej.