Znacznie lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy za sprawą Kwieka i Piecha stworzyli sobie już w pierwszych sekundach dwie dogodne sytuacje na pokonanie Miśkiewicza. Po dziesięciu minutach nieustających ataków Zagłębia w końcu do głosu doszła trzecia w tabeli Wisła. Najpierw w 15.minucie po kapitalnym podaniu Chrapka pod bramką zaspał Paweł Brożek, a już 8 minut później młody Wiślak po świetnym dograniu od Stilicia wyszedł sam na sam z bramkarzem i z najbliższej odległości, naciskany przez obrońce trafił przy słupku. Należy dodać, że Chrapek miał okazję podać do zupełnie niekrytego Pawła Brożka.

W odpowiedzi w 30. minucie bardzo blisko bramki znów był Kwiek, ale po niezłym przyjęciu piłki na 7-8 metrze i ograniu Burligi, trafił z najbliższej odległości wprost w Miśkiewicza. Na posterunku golkiper Wisły był także w 55. minucie, kiedy to dwukrotnie świetnie interweniował w jednej akcji. Najpierw sparował na poprzeczkę bardzo kąśliwie lecącą piłkę za plecy ,a po chwili zebrał się do dobitki Cotry przy drugim słupku. W 64 minucie po brzydkim faulu Nalepy na Abwo , do wolnego podszedł Dżinić. Potężną bombę z 30 metrów zdołał obronić jednak Miśkiewicz.

Nieskuteczność gospodarzy odbiła się na nich w 73 minucie. Kapitalnie lewą flanka w pole karne wdarł się Chrapek, zagrał do środka,a tak piłkę przeciął niefortunnie Dżinić, który podał piłkę wprost pod nogi Burligi. Ten nie zastanawiając się długo uderzył mocno po ziemi obok nóg bramkarza.

Zdobyty gol mocno uspokoił Wisłę. Do tego stopnia, że na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu przed polem karnym głupio Piecha sfaulował Bunoza, otrzymując swoją 11. kartkę w tym sezonie. Do rzutu wolnego z okolic 20. metra podszedł Manuel Curto i potężnym strzałem nie dał szans Miśkiewczowi.

Zdobyty gol rozpędził lubinian. Kompletnie zaskoczeni Wiślacy pozowoli na długie rozegranie piłki przez Abwo. Futbolówkę przyjął Piech i z 16 metrów uderzył mocno na bramkę, po drodze trafiając w brzuch Bunozę. Szansa na chociażby punkt odleciała niespełna minutę później, kiedy to fatalny błąd popełnił świetnie broniący wcześniej Miśkiewicz. Naciskany Nalepa wycofał piłkę w pole karne, a próbujący od razu ją wybijać golkiper Białej Gwiazdy zamachnął się przepuszczając futbolówkę między nogami.

ZAGŁĘBIE Lubin 3 : 1 WISŁA Kraków

'73 Łukasz Burliga (0-1)
'86 Manuel Curto (1-1)
'90 Arkadiusz Piech (2-1)
'92 Michał Nalepa - sam. (3-1)

Skład Zagłębia: Rodić, Rymaniak, Dżinić, Bilek, Cotra, Curto, Guldan, Kwiek, Bertilsson('46 Abwo), Piech, Papadopoulos('77 Janoszka)

Skład Wisły: Miśkiewicz, Bunoza-żk, Uryga, Nalepa-żk, Burliga, Sarki('60 Guerrier), Chrapek('80 Burdenski-żk), Garguła, Piotr Brożek, Stilić, Paweł Brożek

90:00+3 Koniec meczu! Od 0-1 do 3-1. Wiślacy w wyjątkowo frajerski sposób żegnają się z 3 punktami i prawdopodobnie również z walką o mistrzostwo Polski.

90;00+2 GOL! Kiks kolejki! Naciskany Nalepa wycofał do Miśkiewicza, a ten zamiast w piłke kopnął w powietrze, przepuszczając futbolówkę pod nogami! Już po meczu!

90:00 GOL! Ależ niesamowita sytuacja. Piech przygotował sobie strzał z 16 metra i uderzył potężnie. Piłka odbiła się od brzucha Bunozy i myląć Miśkiewicza wpadła do siatki!

'88 Burdenski powala rozpędzającego się lewą flanką Abwo. Z taktycznego punktu widzenia świetna decyzja, ze sportowego - przestępstwo. Oczywiście żółta kartka

'86 GOL! Kapitalny strzał Curto bezpośrednio z rzutu wolnego. Puiekny gol i niestety mamy remis!

'85 Bunoza wycina wybiegającego na pozycję Piecha. Żółta kartka i rzut wolny dla Zagłębia z niezłej odległości

'83 Znów groźnie. Rymaniak odbija ofiarnie uderzenie głową Nalepy po zagraniu z rzutu rożnego!

'80 I zapowiadana zmiana - Chrapek schodzi, a na boisku pojawia się (po raz pierwszy na tak długo) Fabian Burdenski. Wczęsniej świetna kontrę zmarnował Kwiek, który po podaniu od Abwo uderzył bardzo mocno, ale ponad bramką.

'78 Szykuje się też zmiana w Wiśle. Rękawami oddycha już Michał Chrapek

'77 Zaskakująca zmiana trenera Lenczyka. Z boiska zejdzie Michal Papadopoulos, a zastąpi go Łukasz Janoszka

'73 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Kapitalnie lewą flanka w pole karne wdarł się Chrapek, zagrał do środka,a piłkę przeciął niefortunnie Dżinić, który podał piłkę wprost pod nogi Burligi. Ten nie zastanawiając się długo uderzył mocno po ziemi obok nóg bramkarza!

'69 Teraz inicjatywę wyraźnie przejęli gospodarze. Wisła się cofnęła i ewidentnie czeka na kontrę, bo daleko z przodu nadal jest Paweł Brożek.

'65 Guerrier fauluje rozpędzającego się z kontra Rymaniaka, ale tym razem arbiter był bardziej pobłażliwy. Dobrze, bo kartka uniemożliwiłaby Haitańczykowi występ w kolejnym spotkaniu

'64 Dżinić kropnął soczyście z rzutu wolnego z 30 metrów i choć piłka mknęła jak wystrzelona z armaty, Miśkiewicz zdołał zbić ją poza światło swojej bramki.

'63 Nalepa brzydko fauluje Abwo i mamy pierwszą dziś żółtą kartkę

'60 Pierwsza zmiana w Wiśle. Sarkiego zastępuje drugi z czarnoskórych skrzydłowych Białej Giazdy - Donald Guerrier

'58 Wisła na razie zdecydowanie przeważa jeżeli za kryteium uznamy posiadanie piłki. Do tej pory groźniej było jednak własnie pod jej bramką.

'55 Ależ groźnie! Ależ kapitalnie broni Miśkiewicz! Bramkarz Wisły zdołał strącić na poprzeczkę bardzo kąsliwie lecącą piłkę za plecy ,a po chwili zebrał się do dobitki Cotry przy drugim słupku!

'53 Garguła atakował lewym skrzydłem, ale został powalony przez Abwo. Gwizdek arbitra - co zaskakujące - milczy.

'50 Znów okazja Wisły. Podanie Sarkiego pod bramkę do Pawła Brożka było jednak zbyt mocne by snajper Wisły zdołał opanować futbolówkę.

'48 Niezła gra Sarkiego na skrzydle - już drugi rzut rożny wypracowuje Nigeryjczyk.

'46 Zaczynamy! W Zagłębiu mamy jedną zmianę. Bertilssona zastępuje Nigeryjczyk Abwo

45:00 Koniec pierwszej, emocjonującej, choć niestety bezbramkowej połowy.

'42 Stilić ładnie zamieszał w polu karnym gospodarzy, ale drugi drybling przerósł już samego zawodnika...

'39 Paweł Brożek przecina głowa dośrodkowanie Garguły z prawego skrzydła podając na dalszy słupek do Chrapka. Ten z pierwszej piłki uderzył celnie na bramkę, ale nie dość, ze bramkarz futbolówkę wyłapał, to jeszcze sędzia odgwizdał spalonego

'36 Uff! Dżinić ładnie główkował i na przedpolu interweniował ofiarnie Miśkiewicz. Sędzia zagwizdał jednak spalonego.

'34 Odpowiedź WIsły - Sarki świetnie wykorzystał swoją szybkość i prawie z linii końcowej dośrodkował po ziemi w kierunku wchodzącego Brożka. Piłkę w ostatniej chwili wybijają obrońcy

'30 Kwiek !!! Napastnik Zagłębia przyjął piłkę od Bileka pod bramką , ograł Burligę i uderzył z 5 metrów wprost w Miśkiewicza!

'27 Guldan zamyka rzut rożny piekną główką w słupek bramki! Miśkiewicz nie miałby szans zdążyć do precyzyjniej trafionej piłki

'26 Kontra Zagłębia i strzał Rymaniaka z 20 metrów! Łapie bez kłopotów Miśkiewicz

'23 To powinien być gol! Po kapitalnym podaniu z 16 mera sam na sam z bramkarzem wyszedł Chrapek. Młody Wiślak mógł podac do stojącego przed pusta częścią bramki Pawła Brożka, ale zamiast tego zdecydował się na strzał. Naciskany przez obrońcę chybił.

'19 Niesamowicie walczny jest filigranowy Arkadiusz Piech. Napastnik gospodarzy w polu karnym poradził sobei z wyższym o kilkadziesiąt centymetrów Gordanem Bunozą i pięknie skleił piłkę wyciągniętą stopą. Sędzia zatrzymał jednak jego akcje, słusznie odgwizdując spalonego

'17 Znów niezły pomysł w wykonaniu Białej Gwiazdy. Kilka wymian piłki na jeden kontakt zaliczyli Paweł Brożek i Garguła. Tej ostatniej, pod samą bramką Zagłebia, naciskany przez Rymaniaka napastnik Wisły nie zdołał już opanować

'15 Niewiele zabrakło! Kapitalne prostopadłe podanie Chrapka do wychodzącego prawą stroną pola karnego Pawła Brożka. Napastnik WIsły troszkę jednak zaspał...

'12 Na razie wieje nudą w Lubinie. po pierwszych minutach pod dyktando gospodarzy, teraz gra przeniosła się do środka boiska.

'8 Biała Gwiazda po okresie przewagi gości zaczęła przejmować kontrolę nad piłką. Wysoki pressing krakowian na połowie Zagłebia.

'6 Dwukrotnie z prawego skrzydła kiepsko wrzucał Sarki, ale za drugim razem futbolówka odbiła się od rywala i Wisła ma korner

'4 Ładne, prostopadłe podanie Piecha do wybiegającego Kwieka. Gdyby zawodnik Zagłebia strzelał,a nie szukał podania , moglibyśmy mieć kiepski początek spotkania dla Wisły.

'2 I już było groźnie pod bramką Wisły po wrzutce Cotry. Kwiek minimalnie mylił się uderzając futbolówkę głową.

'1 Gramy!

17:59 Na ławce rezerwowych Wisły znalazło się m.in miejsce dla Donalda Guerriera i Ostoii Stjepanovicia. Zaskoczeniem jest obecność tego ostatniego - Macedończyk w ostatnim czasie zmierzał się z kontuzją

17:50 Spotkanie będzie również starciem dwóch najstarszych trenerów w Ekstraklasie. Widowiskowo może być więc nie tylko na murawie, ale przede wszystkim na pomeczowej konferencji byłego szkoleniowca Wisły (a dziś Zagłębia) Oresta Lenczyk.

17:37 Na jesień nieznacznie lepsi byli Wiślacy, którzy wygrali spotkanie przy Reymonta 1-0. Zwycięskie trafienie zaliczył Łukasz Garguła

17:30 O pozycję wicelidera krakowianie powalczą dziś z aktualnie przedostatnią ekipą w tabeli . Lubinianie po 27 spotkaniach mają na koncie zaledwie 26 punktów. Na dodatek gospodarze dzisiejszego meczu na wygraną czekają już czwarte spotkanie. Ostatnio z 3 punktów Zagłębie cieszyło się 2 marca. Jeszcze dłużej na wygraną czekają wiślacy - ostatnio Biała Gwiazda triumfowała 23 lutego w spotkaniu z Cracovią.