Z większym animuszem 202. Wielkie Derby Krakowa rozpoczęli piłkarze Wisły, prowadzeni po raz pierwszy przez nowego trenera Petera Hyballa. Nie przełożyło się to jednak na bramkowe zdobycze. Wisła pokazywała jednak, że wysłuchała już pierwszych uwag nowego szkoleniowca. Piłkarze „Białej Gwiazdy” chetnie pokazywali swoje swoje możliwości gry „wysokim pressingiem”, ale w sumie pierwsza połowa spotkania rozczrowała. Było dużo walki, mało piłkarskiej jakości – na którą liczyli trenerz obu druzyn w przedmeczowych wypowiedziach.

W 47' piłkarze Cracovii reklamowali zagranie ręką Mehremica w polu karnym. Sędzia Stefański wskazał na rzut karny, ale po analizie VAR wycofał się z tej decyzji. A że przy okazji doszło do awarii sedziowskiego systemu komunikacji – przerwa w meczu trwała ponad 5 minut. W 60' sędzia ponownie wskazuje na punkt oddalony 11 metrów od bramki. Tyle, że z drugiej strony boiska. Pan Daniel Stefański dopatrzył się faulu na Brown Forbsie w polu karnym Cracivii. Sam poszkodowany był bezlitosny dla Karola Niemczyckiego, choc bramkarz „Pasów” wyczuł intencje strzelca. Od 67' Cracovia gra w przewadze. Po drugiej żółtej kartce boisko opuszcza zdobuwca bramki dla Wisły. W końcu zaczynają strzelać piłkarze Cracovii, choć w 73 Thiago, a trzy minuty później Hanca mylą się nieznacznie. Chwilę później Lis nie dał się zaskoczyć Piszczkowi. Cracovia doprowadziła do wyrównania w 85 minucie, ale znów Daniel Stefański prosi o analizę VAR. Tym razem nie ma podstaw do zmiany decyzji. W 89', po rzucie rożnym, z dwóch metrów Siplak posyła piłke nad poprzeczkę. Arbiter postanowił przedłużyc mecz o 9 minut! Wynik się jednak nie zmienił.

Cracovia – Wisła Kraków 1:1 (0:0) Bramki:0:1 - 61' Brown Forbes, 1:1 - 85' va Amerfoort

Cracovia: Niemczycki – Rapa, Szymonowicz, Márquez (żk), Siplak (żk) – Fiolić (65' Thiago), Loshaj, Sadiković, Hanca © (żk) – van Amersfoort, Júnior. (65' Piszczek)
Wisła Kraków: Lis (żk)– Szot (żk) (65' Gruszkowski), Frydrych, Mehremič (żk), Sadlok (C)(90+ Abramowicz) – Plewka, Kuveljić (46' Basha), Żukow (żk) – Silva (72' Bećiraj), Brown Forbes (czk), Yeboah (90+ Savic (żk).