Uczestnicy projektu chcą dotrzeć do jak największej części społeczeństwa, a zwłaszcza do młodych ludzi. Wiedza z zakresu przedmedycznej pierwszej pomocy jest niezbędna, gdyż może uratować życie lub przyczynić się do szybszego powrotu do zdrowia pacjenta. Niestety bardzo dużo osób nie wie, jak postępować lub boi się podjąć działanie w sytuacji nagłej potrzeby, co znacznie zmniejsza szanse na przeżycie lub pełną rekonwalescencje poszkodowanego. Ich działania mają na celu zaciekawienie tematem udzielania pierwszej pomocy, nauczenie jak szybko zareagować, poinformowanie o kierunkach zawodowych związanych z ratowaniem ludzkiego życia i dostępnych kursach dla odpowiednich kategorii wiekowych. Promują poprzez instruktarze, jak poprawnie wykonywać czynności ratujące zdrowie i życie przy zachowaniu bezpieczeństwa własnego. Skupiają się również na likwidacji bariery spowodowanej lękiem pogorszenia stanu zdrowia osób poszkodowanych w myśl zasady 4xZ – zatrzymaj się, zadzwoń, zostań, zacznij – nie bądź obojętny! Swoje działania publikują w mediach społecznościowych takich jak Instagram, Facebook, Tik Tok i YouTube. Przygotowują posty zawierające fakty, ciekawostki, quizy i ankiety na temat pierwszej pomocy, które pozwalają odbiorcom w przystępny sposób zapoznać się z tym tematem. Informacje zamieszczane przez nich są weryfikowane pod kątem merytorycznym przez stowarzyszenie służby medycznej „Malta”, co zapewnia odbiorcom rzetelność przekazywanej wiedzy. Przeprowadzają liczne sondy uliczne i ankiety w szkołach o znajomości zagadnień związanych z tym tematem. Celem projektu jest także pokazanie jak wygląda pierwsza pomoc od drugiej strony, czyli osoby, która jej udziela. Przeprowadzając wywiad z profesjonalnymi ratownikami medycznymi i nauczycielami prowadzącymi lekcje edukacji dla bezpieczeństwa.
Uczestnicy projektu zaangażowali się także w zbiórkę pieniędzy we współpracy z Polską Misją Medyczną na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Syrii. Zachęcają do wpłat dowolnej sumy pieniędzy, gdyż jest to kraj dotknięty nie tylko trzęsieniami ziemi, ale również wieloletnią wojną.
Grupa licealistów roznosi także w szkołach paczuszki, które zawierają parę rękawiczek, mały bandaż, plaster i maseczkę. Jest to zestaw niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa udzielającego pomocy, który każdy powinien nosić przy sobie w razie nagłego wypadku.
Dodatkowo warto wspomnieć, że partnerami projektu są: Miasto Kraków, Malta Służba Medyczna, Krakowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża Kraków, Captain Pellet, drukarnia "Advertdruk", miesięcznik "21. WIEK", Ochotnicza Straż Pożarna w Modlnicy, "Podomedic - Centrum Zdrowej Stopy ", Młodzieżowa Rada Krakowa i InPhoCat.