W niedzielę 26 lipca strefa powiększy się o dalszą część Krowodrzy, Zwierzyńca oraz Grzegórzek - poszerzone zostaną dotychczasowe sektory B6, C8, C9, C16, dodatkowo pojawi się też nowy sektor C21 - obszar między ulicami: Kapelanka, Brożka, Wadowicką i Konopnickiej. Z kolei w piątek 31 lipca strefa powiększy się o nowy sektor C7 – między ulicami Emaus i królowej Jadwigi, do Piastowskiej.
- A
- A
- A
Poszerzenie płatnej strefy już w najbliższą niedzielę
Na mocy uchwały Rady Miasta Krakowa z ubiegłego roku wkrótce w mieście przybędzie ulic, na których za postój pojazdu będzie trzeba zapłacić. Pierwsze poszerzenie strefy nastąpi pod koniec tego tygodnia - 26 lipca, a kolejne po kilku dniach - 31 lipca.
Od tej pory postój na ulicach włączonych w płatną strefę będzie płatny, a mieszkańcy zobowiązani będą do zakupu abonamentu mieszkańca, który mogą nabyć obecnie na preferencyjnych warunkach. Abonament w wysokości 10 zł za miesiąc można zakupić stacjonarnie w biurze Strefy Płatnego Parkowania na ul. Reymonta (ZDMK, Oddział II). Informacje związane z nabyciem abonamentów dostępne są na stronie www.zdmk.krakow.pl w zakładce Parkowanie. Można również zadzwonić na infolinię działającą pod numerem tel. 12 616 7177, w godz. 8:00-16:00.
Na przełomie czerwca i lipca br. Zarząd Dróg Miasta Krakowa uruchomił Mobilny Punkt Informacyjny. W punkcie mieszkańcy mogli zdobyć informacje dotyczące poszerzenia strefy oraz pobrać materiały informacyjne. ZDMK odpowiedzialny był również za wdrożenie zmian na poszczególnych ulicach - oznakowanie poziome i pionowe - ulice zostały przygotowane do wprowadzenia zmian.
Artykuł sponsorowany:
Komentarze (0)
Najnowsze
-
21:04
Dolly Parton nie żyje. Miała 80 lat
-
20:30
Dłuższe bilety dla Krakowian, krótsze dla turystów. Nietypowy pomysł kandydatki
-
20:04
„To miejsce niesie ogromny ładunek emocjonalny”. Powstanie Izba Pamięci w dawnej siedzibie Gestapo
-
19:07
„Każdy sygnał był sprawdzany”. Policja zna sprawców pobicia "Yankesa". Pomogły informacje od mieszkańców
-
18:48
Jedno zdanie- cały dramat czyli o teatrze w głowie
-
18:27
Czterech zatrzymanych w Krakowie i Skawinie. Policja zabezpieczyła blisko 2,5 kg narkotyków
-
16:29
Nie żyje dr hab. Maciej Kowalczyk. Przez 17 lat kierował Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie
-
16:24
„Najsurowsze dostępne sankcje”. Wisła zmienia regulamin i zakazuje symboliki „Młodej Ferajny”
-
16:19
Po tragedii na Solnej będzie próg zwalniający. Kracik: „Nie możemy nic nie zrobić”
-
16:10
10. edycja Krakowskiego Salonu Muzycznego. Domówka w krakowskim salonie
-
16:10
Prof. Łukasz Danel: „Kłamstwo nie musi szkodzić politykowi. Czasem jeszcze bardziej mobilizuje jego wyborców”
-
15:53
„Koniec wojny z kierowcami”. Bocheńczak przedstawia swój plan dla komunikacji w Krakowie
-
15:49
Wspominamy Ignacego Karpowicza. „Zawsze był trochę osobny, zawsze szedł pod prąd”
-
15:40
Centra bezpieczeństwa w 18 dzielnicach Krakowa. Drewnicki przedstawia plan na sytuacje kryzysowe
-
15:38
Mocne auto i młody kierowca. Instruktor: to może być recepta na tragedię
-
15:15
Nowy Sącz: policja poszukuje Karola Kosiby
-
14:49
Kraków bez zakazu fajerwerków. Miasto nie będzie walczyć o uchwałę
-
14:37
Odpady z energetyki pomogą chronić jeziora przed sinicami? Politechnika Krakowska rozwija projekt Clean Lake
-
12:35
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 11 - Kraków pod kontrolą
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze