Działa już specjalna infolinia, na której pracownicy urzędów skarbowych pełnią dyżury 11 godzin dziennie. Jak mówi Bożena Drabik, dyrektorka Izby Administracji Skarbowej w Krakowie, można wziąć też udział w konsultacjach online. "Tak jak livechaty, webinary. Każdy może pytanie zadać bezpośrednio ekspertowi" - dodaje.

Izba Administracji Skarbowej ma też pełnić wspólne dyżury z pracownikami ZUS-u. Jak mówi Marcin Kopeć, dyrektor krakowskiego ZUS-u, specjalnie będą na spotkania zapraszani przedsiębiorcy. "Taka informacja ukaże się na profilach na platformie usług elektronicznych ZUS"  - podkreśla.

Z tymi przedsiębiorcami, którzy nie mają internetowego profilu na platformie, urzędnicy mają się kontaktować indywidualnie.

Przypomnijmy, że rozwiązania rządowego programu weszły w życie 1 stycznia. Między innymi zwiększono kwotę wolną od podatku do 30 tysięcy złotych. Próg podatkowy wzrósł z 85 tysięcy do 120 tysięcy złotych. Zlikwidowano odpis składki zdrowotnej od podatku, jednocześnie wprowadzając tzw. ulgę dla klasy średniej.