Doszło jednak do groźnych zdarzeń związanych ze śliskością na drogach. W Olkuszu na drodze krajowej numer 94 samochód uderzył w drzewo. Nie ma osób poszkodowanych. W Łęgu Tarnowskim na drodze lokalnej auto wjechało do rowu, tam jedna osoba została ranna.

Śnieg pada w całym regionie. Na głównych trasach zalega błoto pośniegowe, bo solarki pracują, ale jedzie się wolniej i to widać. Na bocznych, mniej uczęszczanych trasach, warunki są znacznie gorsze. Niektóre drogi wojewódzkie i lokalne są białe, na przykład te w okolicach Proszowic, Wieliczki czy Bochni, a także Gorlic.

Trudne warunki na Sądecczyźnie

Samochód osobowy wypadł w poślizg, wypadł z drogi i wjechał do rowu w miejscowości Złockie w powiecie nowosądeckim. Na miejsce dojeżdżają strażacy. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Poranek na sądeckich drogach jest bardzo trudny. W regionie intensywnie pada śnieg.

Kierowcy szczególnie powinni uważać w rejonie sądeckich uzdrowisk. Miejscowość Złockie, gdzie doszło do wypadku, znajduje się w pobliżu Muszyny. To właśnie tam, jak również w okolicach Krynicy i Piwnicznej spadło najwięcej śniegu. Drogi lokalne są białe, nieco lepsza sytuacja jest na drogach wojewódzkich i krajowych. Pługi i piaskarki cały czas pracują, ale na trasach jest warstwa błota pośniegowego.

Szczególną ostrożność należy zachować na trasie wojewódzkiej 971 z Piwnicznej do Muszyny. To kręta droga, która wije się wzdłuż Popradu.

Uważać należy także na trasie wojewódzkiej 981 z Grybowa do Krynicy. Droga również jest kręta i wąska. W wielu miejscach prowadzi przez las.

Jeśli chodzi o drogi krajowe, utrudnienia są na górskich podjazdach trasy numer 28 w miejscowości Wysokie w powiecie limanowskim oraz w Cieniawa w powiecie nowosądeckim.

Sznurek samochodów także na serpentynach w miejscowości Tęgoborze na trasie krajowej numer 75 i tradycyjnie na podjeździe pod Krzyżówkę koło Krynicy, to również trasa numer 75.

W Tarnowie ciągle sypie

W regionie tarnowskim łatwo nie jest, bo drobny, ale intensywny śnieg sypie od 4 rano. Na szczęście zarówno kierowcom, jak i służbom odpowiedzialnym za utrzymanie dróg sprzyja temperatura oscylująca wokół zera. Dzięki temu główne trasy w Tarnowie i w regionie są przejezdne.

Nieco inaczej wygląda sprawa na osiedlowych i bocznych drogach, gdzie warstwa śniegu może sięgać nawet kilku centymetrów.

Od rana w rejonie tarnowskim doszło do dwóch wypadków: w Łęgu Tarnowskim i Bogoniowicach.

Śnieg ma padać dziś przez cały dzień.