Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wielkanocne psikusy przerodziły się w akty wandalizmu. Na szczęście nikomu nic się nie stało

  • Krystyna Pasek
  • date_range Wtorek, 2022.04.19 09:53 ( Edytowany Wtorek, 2022.04.19 10:07 )
Skutki wielkanocnych psikusów dadzą się we znaki ekipom porządkowym. Tradycja psotnej nocy ma się w regionie sądeckim dobrze, ale niestety zdarza się, że żarty przybierają postać wandalizmu.

Fot. Łukowica To My

W psotną noc zazwyczaj tajemnicza siła zmienia lokalizację ławek, parasoli, koszy na śmieci czy innych przedmiotów, pozostawionych beztrosko na prywatnych posesjach. Można je potem znaleźć w najmniej oczekiwanych miejscach i tak było w przypadku spontanicznie urządzonego ogródka kawiarnianego na dachu poczty w Łukowicy, opatrzonego banerem z napisem punkt szczepień. 

 Fot. Łukowica To My

Fot. Łukowica To My

W Grybowie żartownisie podpalili na drodze belę siana, a drogę do pożaru zatarasowali drzewami i metalowymi słupami.  W Stróżach ktoś postawił na drodze szklany stolik. Zderzył się z nim samochód i służby musiały usuwać rozbite szkło z jezdni. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Fot. Łukowica To My

Fot. Łukowica To My

W gminie Łabowa wandale powyrywali znaki drogowe, pomazali też farbą przystanki i jezdnię. Ekipy porządkowe będą miały więc sporo pracy, bo raczej się nie zdarza, żeby dowcipnisie za sobą sprzątali.

Fot. Krystyna Pasek

Fot. Krystyna Pasek

Autor:
Krystyna Pasek

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię