Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych otwarty w Krościenku nad Dunajcem

  • Nowy Sącz
  • date_range Środa, 2021.06.02 18:34 ( Edytowany Piątek, 2021.06.04 12:33 )
Mieszkańcy Krościenka n. Dunajcem nie mają już problemu z pozbywaniem się śmieci wielkogabarytowych, toksycznych i zużytego sprzętu elektronicznego. Wszystko mogą bezpłatnie oddawać w otwartym dziś oficjalnie Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Punkt zaczął przyjmować odpady jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Zainteresowanie mieszkańców okazało się na tyle duże, że zaplanowany efekt ekonomiczny uda się szybko osiągnąć - wierzy wójt Krościenka Jan Dyda.

fot: Damian Radziak

Krościenko nad Dunajcem. Otwarcie PSZOK

W otwarciu punktu zbiórki odpadów w Krościenku uczestniczył m.in. minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Podczas spotkania z wójtami z Podhala, minister zachęcał do rozwijania segregacji, która ma pomóc w zahamowaniu drastycznego wzrostu opłat za odbiór śmieci.

Rząd pracuje nad nowym rozwiązaniem, które ma zmniejszyć koszty i ułatwić gospodarkę odpadami. Jest nim powstająca w ministerstwie klimatu i środowiska Ustawa o Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta. Celem jest skłonienie producentów do oszczędnego stosowania opakowań i wykonania ich z materiałów ekologicznych, łatwych w utylizacji - zapowiada minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

 

Sławomir Wrona/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię