Półroczna Magda zmarła w połowie kwietnia tego roku. Już wstępne wyniki badań zwłok sugerowały, że przyczyną zgonu było skrajne wycieńczenie organizmu spowodowane niedożywieniem. Jak twierdzili lekarze stan dziecka sugerował, że zaniedbanie w opiece i żywieniu musiało trwać wiele tygodni. Rodzice dziecka trafili do aresztu. Postawiono im zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i nieumyślnego spowodowania śmierci.
Niedługo później do aresztu trafił również sądecki znachor Marek Haslik. Rodzice Magdy podczas przesłuchań przyznali, że to on ustalał sposób karmienia dziecka i jak twierdzili także on namówił ich do rezygnacji z opieki lekarzy. Rodzice i znachor nadal pozostają za kratkami. Sąd w Nowym Sączu niedawno przedłużył ich areszt o kolejne trzy miesiące.
Zdaniem prokuratorów, Marek Haslik po wyjściu na wolność mógłby wpływać na zeznania świadków. Do prokuratury wzywane są kolejne osoby, bo jak twierdzą śledczy, liczba osób pokrzywdzonych przez nielegalną praktykę znachora może być bardzo długa.
Czytaj także: Rodzice Magdy z Brzeznej dłużej pozostaną za kratkami
Przypominamy: Oddalono zażalenie M. Haslika, znachora z Nowego Sącza
- A
- A
- A
Przyczyną śmierci Magdy z Brzeznej było wygłodzenie
Skrajne niedożywienie było główną przyczyną śmierci półrocznej Magdy z Brzeznej. Przyjętą wstępnie wersję potwierdziły ostateczne wyniki sekcji zwłok dziecka. Przypomnijmy, o doprowadzenie do śmierci Magdy oskarżeni są oboje rodzice i sądecki znachor, Marek Haslik, który miał ustalać dietę dziecka i sposób jego leczenia.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
16:43
Zidane wraca na trenerską ławkę...reprezentacyjną!
-
16:24
Nie mogła wyświetlić biletu przez awarię. Czy musi zapłacić 400 złotych?
-
16:07
Tragedia na szlaku na Rysy. Nie żyje zagraniczny turysta
-
15:41
Przełożony wyzywał i groził pracownikom z Ukrainy. Sprawą zajmuje się policja
-
15:40
Koniec spektakularnej akcji. Z Popradu wydobyto ostatnie wagony
-
15:27
Pięć gwiazdek nie zawsze znaczy luksus. Ekspert ostrzega turystów
-
14:57
Trzy wypadki z udziałem motocyklistów w Małopolsce. Jeden śmiertelny
-
14:55
Referendum w Krakowie jest ważne. Sąd prawomocnie oddalił protest
-
14:34
Ile zarabia się w Małopolsce? Kraków napędza statystyki płac
-
14:11
Akcja wyciągania wagonów z Popradu w Wierchomli Wielkiej
-
13:20
Most Kotlarski w Krakowie znów otwarty. Ale tylko na kilka dni
-
13:14
Makabra w mieszkaniu w Wadowicach. To nie była pierwsza interwencja u właściciela świnek morskich
-
12:47
Skansen u stóp Babiej Góry. Święto Borówki po raz 24. zaprasza do Zubrzycy Górnej
-
12:34
Magazyn energii przy domu? AGH pracuje nad technologią przyszłości
-
12:29
Pies nie przeżył w rozgrzanym aucie. Sąd warunkowo umorzył postępowanie
-
22:30
Sylwestrow, Barwiński, Iwasiuk i Kryżanowski. Intonacja ukraińskiego brzmienia XX wieku // Сильвестров , Барвінський, Івасюк і Крижановський. Інтонація українського звучання ХХ століття
-
15:05
Nieleczone może prowadzić do przedwczesnej śmierci
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 6. - Matka i dziecko. Jak Kraków uczył się nowoczesnej opieki
-
22:30
Petriwka w ukraińskiej tradycji // Петрівка в українській традиції
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze