Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zakopane/ Mniej rezerwacji weekendowych

Obiekty turystyczne pod Tatrami odnotowują mniej rezerwacji na zbliżający się weekend niż tydzień temu. Większe obłożnie mają za to hotele o wyższym standardzie; mniej rezerwacji jest w popularnych kwaterach prywatnych – powiedział PAP Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

fot: Pixabay

„Na nadchodzący weekend spodziewamy się mniej gości niż w poprzedni. Przy rezerwacjach widać jednak podział społeczeństwa na bardziej i mniej zamożnych, ponieważ obiekty kategoryzowane, hotele, są bardziej zapełnione niż popularne kwatery prywatne. Reasumując bogatsi turyści korzystają z wypoczynku, a mniej zamożni z umiarem” – zauważa Wagner.

Jeżeli chodzi o rezerwacje wakacyjne to, tradycyjnie, sierpień cieszy się większym zainteresowaniem turystów.

„W lipcu jest jeszcze sporo wolnych miejsc zarówno w hotelach jaki w kwaterach prywatnych, natomiast sierpień sprzedaje się bardzo dobrze” – skwitował Wagner.

Sierpień od wielu lat cieszy się największą popularnością, jeżeli chodzi o wypoczynek pod Tatrami. Szczególnie oblegany jest termin w okolicach 15 sierpnia, czyli święta maryjnego. Wagner dodał, że przed pandemią wakacyjni goście rezerwowali pobyty pod Tatrami począwszy od stycznia, a najpóźniej w kwietniu hotele i pensjonaty w Zakopanem na wakacje były już zarezerwowane. W tym roku wakacyjne rezerwacje pod Tatrami zaczęły się z od drugiej połowy kwietnia.
Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię