Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zakopane chce wykupić i odremontować dawny dworzec PKS

  • Podhale
  • date_range Środa, 2015.04.29 07:11 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:06 )
Konstrukcja z lat 60. ubiegłego wieku, należąca do prywatnego właściciela, jest w opłakanym stanie. Dotyczy to zarówno samego budynku z poczekalnią jak i tzw. planu manewrowego i parkingu dla autobusów. Leszek Dorula burmistrz Zakopanego tłumaczy, że chce kupić dworzec autobusowy, bo obecnie jest dla miasta antywizytówką.

Fot. Przemek Bolechowski

Posłuchaj co mówi Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego i mieszkańcy stolicy Tatr
Dawny dworzec PKS Zakopane

- Chcemy wykupić cały dworzec z całą nieruchomością. Nic w tym miejscu się nie dzieje. A my mamy plan na jego zagospodarowanie - wyjaśnia w rozmowie z Radiem Kraków burmistrz Zakopanego.

Trzeba również pamiętać, że PKS Zakopane już od jakiegoś czasu nie istnieje, a na miejscu dworca miała powstać galeria handlowa. Piotr Bąk starosta tatrzański przypomina, że już w czasie prywatyzacji PKS-u obawiano się, że nowy właściciel nie jest zainteresowany firmą, a raczej działkami, które do niej należą.

Obecny prywatny właściciel zakopiańskiego dworca autobusowego na razie nie odpowiedział na ofertę miasta. Inny dworzec PKP został już jakiś czas temu skomunalizowany. Władze Zakopanego remontują parking przyległy do tego i zapowiadają również szybki remont samego budynku. 

Niezagospodarowanych budynków w Zakopanem nie brakuje. Fot. Przemek Bolechowski

 

(Przemek Bolechowski/ew)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

694424

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię