Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tatry: Turyści utknęli w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów

Z powodu wysokiego zagrożenia lawinowego w tatrzańskim schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich utknęło kilkunastu turystów. Zostaną tam do czasu poprawy warunków – poinformowała gospodyni tego znanego schroniska i zapewniła, że mają zapasy żywności.

Na profilu społecznościowym najwyżej położonego w Polsce schroniska opublikowano zdjęcia całkowicie przykrytego śniegiem budynku nad Przednim Stawem.„Szlak zamknięty, okien nie widać, kilkanaście osób w schronisku zostaje do czasu poprawy warunków śniegowych. Na szczęście zapasów mamy dość, wszystkie systemy sprawne, wiec cierpliwie czekamy. Jak tylko będziemy mogli Was ponownie zaprosić to damy znać. Tymczasem posyłamy mroźne uściski” – czytamy w wiadomości umieszczonej na profilu społecznościowym schroniska.

Tatry: Z powodu zagrożenia lawinowego zamknięte szklaki turystyczne

Piątek, 2023.02.03


W Tatrach obowiązuje czwarty, wysoki stopień zagrożenia lawinowego. Z tego powodu szlak do Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Dolinę Roztoki został zamknięty. Do czasu poprawy warunków turyści nie mogą także poruszać się szlakiem do Morskiego Oka.

Z uwagi na wysokie zagrożenie lawinowe Tatrzański Park Narodowy zdecydował w piątek wieczorem o zamknięciu do odwołania szlaków narciarskich w rejonie Doliny Goryczkowej: przez Żleb Marcinowskich z Polany Kondratowej do Doliny Goryczkowej oraz tzw. Górne Padaki od dolnego łącznika do wylotu Doliny Świńskiej.

Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię