Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Sylwester Marzeń w Zakopanem budzi kontrowersje

Podobnie jak w latach poprzednich tak i w tym roku w Zakopanem odbędzie się Sylwester Marzeń. Impreza organizowana przez Telewizję Polską przyciąga pod Tatry tysiące turystów, którzy chcą spędzić ostatnią noc w roku na zabawie w plenerze. Tymczasem zdania na temat korzyści wynikających z odbywania się tego typu imprezy w Zakopanem są mocno podzielone. Agata Wojtowicz z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej mówi wprost, że Sylwester Marzeń to większa szkoda niż pożytek.

Fot. Piotr Korczak, archiwum RK

Niestety się odbędzie. Mieliśmy taką nadzieję, że jednak tej imprezy nie będzie. Z punktu widzenia biznesowego, przedsiębiorców ta impreza tak naprawdę nie wpływa na zwiększenie ruchu turystycznego i nigdy nie wpływała. Zawsze to był okres wysokiego sezonu. Wręcz odwrotnie ta impreza wpłynęła na to, że ani w karczmach, ani w restauracjach, ani w pensjonatach nie organizuje się już w tej chwili imprez sylwestrowych.

Eksperci z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej tłumaczą też, że uczestnicy zabawy sylwestrowej pod chmurką w Zakopanem nie są klientami, tylko osobami przyjeżdżającymi na samo wydarzenie, więc branża turystyczna nie ma z tego żadnej korzyści.

Obserwujemy, że większość osób przyjeżdżających na tę imprezę to nawet nie są turyści, są to klienci jednodniowi. Właśnie dokładnie tej nocy przyjeżdża tego samego dnia i wyjeżdża następnego dnia po północy lub nad ranem i tyle mamy z tego klienta.

W Zakopanem jednak jest spora liczba osób, w tym władze miasta, które mówią wprost, że Sylwester Marzeń to nieoceniona promocja kurortu. Transmitowany przez Telewizję Polską Sylwester Marzeń oglądają miliony widzów i to do nich dociera pozytywny wizerunek stolicy Tatr. Dodatkowo jak tłumaczą zwolennicy imprezy, spora liczba gości wybiera spędzanie okresu sylwestrowego pod Tatrami właśnie ze względu na organizowane wydarzenie.

Kolejny argument za to fakt, że Sylwester Marzeń, który odbywa się na Górnej Równi Krupowej, odciąga od centrum miasta zwolenników plenerowego witania Nowego Roku. Spokojnie się zrobiło dzięki temu m.in. na Krupówkach, gdzie wcześniej wielokrotnie impreza wymykała się spod kontroli służb porządkowych.

Autor:
Przemysław Bolechowski

Opracowanie:
Agata Ciechanowska

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię